Motoryat

Sirena 42 metrelik amiral gemisinin inşaatına 2023 sonbaharında başlayacak

0

Türk tersanesi Sirena Yachts, ilk 42 metrelik süper yatının ve geleceğin amiral gemisinin inşaatına başlamaya hazırlanıyor. 2022 Monaco Yat Fuarı’nda tanıtılan Sirena 42, 35 ve 50 metrelik modelleri de kapsayan yeni bir serinin parçası olacak.

“Su bazlı bir rüya evi” olarak tanımlanan Luca Vallebona, Sirena 42’nin dış cephesini ve düzenini oluşturmak için seçilirken, İtalyan stüdyosu Hot Lab, iç mekanların arkasındaki fikir durumunda.

Yatta konaklama, enine yataklara sahip iki VIP kabinin bulunduğu, alt güvertede dört misafir kabininde yer alıyor. Yerleşim düzeni kişiselleştirilebilir olsa da, önerilen düzenleme pruvada bir tekne sahibi kamarasını içeriyor; bu, özel ön verandaya doğrudan erişim sağlamak üzere tasarlanmış bir çözüm. Tasarımcı Luca Vallebona yaptığı açıklamada; “Genellikle iç ve dış mekan arasındaki ilişkiyi güçlendirmenin bir yöntemi olarak büyük pencerelere atıfta bulunuluyor.” dedi. “Sirena Superyachts örneğinde, bu konsepti bir adım daha ileriye taşımak, yalnızca geniş manzaraları sağlamakla kalmayıp aynı zamanda genellikle kapalı olan iç mekanın fiziksel olarak dışına çıkma olasılığını da sağlamak istedim.” diye ekledi.

Yatta iç mekanlar Kuzey Akdeniz ile buluşuyor; rahat, organik bir his için kıvrımlar, büyük filetolar ve bol miktarda bitki içeriyor. Kanepeler için seçilen malzemeler doğal kayın ve meşeden pamuk ve şönile kadar çeşitlilik göstermektedir. Bu, Hot Lab’a göre doğal ışığı vurgulayan açık ve doygunluğu giderilmiş bir renk aralığıyla sonuçlanır. Hot Lab’ın ortağı ve tasarım başkanı Enrico Lumini yaptığı açıklamada; “Elde etmek istediğimiz etki kesinlikle ayrıntılı olarak zengin, ancak aynı zamanda her ne pahasına olursa olsun tarzcı olmayan, üzerinde çalışılmış bir ortamdır.” dedi. “Çizgiler çok önemli, neredeyse belirgin, ancak sürekli kromatik ve malzeme kontrastlarında güç ve zenginlik buluyorlar.” diye ekledi.

Süperyatta dış cephe kaplamaları, güneşlenme güvertesinde açık havada bir yemek alanını ve ana güvertede rahat kanepeli oturma alanını ortaya çıkarıyor; her ikisi de kıç tarafının kesintisiz manzarasını sunuyor. Geminin arka kısmına doğru, kıç güvertede sabit güneşlenme minderleri, şezlonglar ve tamamlayıcı katlanır küpeştelerin bulunduğu büyük bir havuz bulunuyor. Tasarım aynı zamanda tekneler ve oyuncaklar için cömert dahili depolama alanıyla genç neslin su sporlarına olan ilgisini de karşılıyor.

Sirena CEO’su Çağın Genç yaptığı açıklamada; “Sirena yönetim ekibinin uzun süredir Luca Vallebona ve Hot Lab ile birlikte çalışması arzusundaydı ve işbirliğimizin sonuçlarından heyecan duyuyoruz” dedi. Sirena’nın mühendislik unsurlarını etkilemeden genel düzenlemelere yönelik ileri görüşlü yaklaşımıyla mükemmel bir şekilde bağlanan yerleşim planında tasarım esnekliğiyle birlikte son derece kişiselleştirilmiş kaplamalara olanak tanıyan şık bir şekilde gerçekleştirilmiş seçenekler. HotLab, Sirena’nın benzersiz süper yatlarının özünü ve bunların yenilikçi ve davetkar planlarını yakaladı ve Heyecanımızın müşterilerimiz tarafından paylaşılacağından eminiz.” dedi.

Sirena Yachts’ın şu anda inşaat halinde olan ve her ikisi de Sirena 88 serisine ait iki ünitesi bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat