Motoryat

Spirit Yachts, 21 metrelik amiral gemisi P70 motor yat modelini tanıttı

0

Suffolk merkezli tersane Spirit Yachts, 21 metrelik amiral gemisi motor yat P70’i teslim etti.

Tersane tarafından inşa edilen en büyük motor yat olan P70, geçen yıl Ipswich merkezli tersanede suya indirildi. P70’in devri, bu yılın başlarında 34 metrelik amiral gemisi Spirit 111 yelkenli yatın teslimatının sonrasında geldi.

Spirit Yachts, baş tasarımcısı Sean McMillan tarafından tasarlanan P70 motor yatının “modern bir klasik” olduğunu belirtiyor.

Yat, tamamen sahibinin beklentilerine ve kriterlerine uyacak şekilde özelleştirildi; bu özellikler, ortalama 18 knot hızla Kuzey Denizi boyunca 1.000 deniz mili seyir kabiliyetini de içermekte.

Teslimatın ardından süper yat Birleşik Krallık’ta demirlemiş olacak ve yaz aylarında İskandinavya’ya yola çıkacak.

Spirit Yachts, P70’in yapısının Spirit’in yelkenli yat gövdeleriyle aynı temel süreçleri izlediğini ve buna, sahibi tarafından öngörülen detaylarında dahil olduğunu belirtti. Teknede master süit, konuk konaklama biriminin geri kalanından ayrı olarak konumlandırılmış olarak görülüyor. Ebeveyn kabini, banyo ve ofis olarak ayırılabilen tek kişilik en-suite kabin ile donatılmış.

Konaklama ve yaşam alanının geri kalanı ise alt güvertede yer almakta. Kaptan köşkü, ana salona giden ana güvertede, teknenin ortasında yer alıyor ve TV, bar ve ön pencerelerden panoramik manzaralar sunuyor.

Yatta ayrıca 3,7 metrelik bir RIB taşıyabilen bir hidrolik vinç bulunmakta ve güç için kullanılan Twin Man i6 800hp motorlar, 18 knot seyir hızı ve 25 knot maksimum hız sağlıyor.

Spirit Yachts Genel Müdürü Nigel Stuart, P70 lansmanının “Spirit Yachts için önemli bir adım” olduğunu söyledi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat