Motoryat

Sunreef 80 Eco serisinin üçüncü gövdesi piyasaya sürüldü

0

Polonyalı katamaran uzmanı Sunreef Yachts, 80 Sunreef Power Eco serisinin üçüncü gövdesini denize indirdi. “Dünyanın en gelişmiş elektrikli motorlu yatı” olarak adlandırılan üç numaralı gövde, Gdansk’taki tersanede suya indirildi.

En son yeşil teknolojiyi kullanan 23,8 metrelik tekne modeli, sessiz seyir için iki adet 180 kWh elektrikli motorla donatıldı ve Sunreef’in denizcilik endüstrisinde kullanılan ortalama pillerden yüzde 30 daha hafif olduğunu iddia ettiği 440 kWh ultra hafif pil grubuna sahip.

Süperyat ayrıca Sunreef Yachts’ın daha fazla enerji verimliliği için kompozit gövdeye yerleştirilmiş güneş pilleri ile “devrim niteliğinde” güneş enerjisi sistemini kullanıyor.

“Eco-cat”te konaklama, dört kabin düzeninde sekiz konuk içindir. Sunreef, iç mekanların tamamında akıllı bir enerji yönetim sistemi, DC ile çalışan klima ve keten lifinden yapılmış mobilyalar da dahil olmak üzere çevre dostu bir dekor kullanmıştır.

Yattaki güvertede, pruva terasında bir jakuzi, görünmez bir kıç garaj ve bir açık spor salonu dikkat çekici özellikler arasındadır. Sunreef 80 Eco ayrıca içme suyu üretebilen bir su yapma ve arıtma sistemine sahip.

Model, Eylül 2023’te Cannes Yat Festivali’nde resmi olarak prömiyer yapacak. Sunreef Yachts’ın şu anda yapım aşamasında olan ve Sunreef 100 Power serisinden iki ünite de dahil olmak üzere üç katamaranı bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat