Motoryat

Supermarine Motor Yachts, Fairey Spearfish tasarımını yeniden gündeme aldığını açıkladı

0

Hamble tabanlı Supermarine Motor Yachts, klasik Fairey Spearfish’in yeni bir reenkarnasyonunu 50 yıl sonra yeniden başlatmaya hazırlanıyor.

Spearfish 32 olarak adlandırılan gövdesi, orijinal Fairey Marine Spearfish kalıpları kullanılarak inşa edilecek.

Fairey’nin efsanevi tasarımcısı Alan Burnard’ın 25 yıldan fazla bir süredir mükemmelleştirdiği aynı derin V şekline sahip olan bugün inşa edilen herhangi bir şeyle karşılaştırılamayacağını iddia ediliyor.

Yeni güverte ve kokpit pervazları, en son teknolojiyle daha şık ve daha modern bir görünüm sağlar ve modern deneyimi ile dümen deneyimini hızlandırır.

Kokpit alanında önemli olan düşük hızlı bir haftasonu, banyo platformundan katlanabilir bir masa ve wet bara sahip cömert bir kokpite kadar uzanan iki güneşlenme alanına sahiptir.

Sancak tarafındaki çift dümen, her biri paslanmaz çelikle bağlı yüksek bir etrafı saran ön cam ile korunan damla destekleri ile birlikte iskele yanında tek bir koltuk ile artırılabiliyor.

İçeride, yemek odası çift kişilik bir yatağa dönüşüyor ve kadırganın karşısında ayrı bir kafa bulunuyor.

En iyi spesifikasyonlar, Bravo 3 kuyruk motorlarına bağlı ikiz V8 Mercruiser TDI 4.2L dizel motorlarla güçlendiriliyor. Supermarine, bunların 45 knot hıza ve 35 knot seyir hızına ulaşacağını tahmin ediyor.

Diğer seçenekler arasında, daha geleneksel bir şaft tahriki helisel deneyimini yaşamak isteyenler için daha küçük 3,0 litrelik motorlar ve kuyruk motorları yerine V-tahrik dişli kutuları yer alıyor.

Gövde rengi, döşeme, iç kaplamalar ve zemin kaplaması, tekne sahibinin tercihlerine uyacak şekilde yapılandırılabilir.

Tersane yetkilileri eylül ayında Southampton Boat Show’da Spearfish 32’yi, 316.000 £ KDV’den başlayan fiyatlarla satışa sunmayı planlıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat