Motoryat

Süperyat Ada 50Z’nin ikincisinin inşasına başlandı

0

Ada Yacht Works’ün NB102 olarak bilinen 50 metrelik 50Z serisinin ikinci teknesinin Bodrum’daki tersanede inşasına başlandı. 497GT yat, Aqua Marina Yacht tarafından satıldı ve şubat ayında yapımına başlanan birinci gövdenin izinden gidecek.

Her iki gövde de Uldas Yacht Design tarafından tasarlanmıştır ve düz pruva, tamamen deplasmanlı gövde ve basamaklı bir kıç güverteye giden temiz dış hatlar ile karakterize edilmiş. Yat, gemi mimarisini Ginton Naval Architects’e, mühendislik çalışmaları Norse Design’a ve donanımdan sorumlu Şahinler Denizcilik’e borçludur.

Süperyatta konaklama, altı kabin artı on mürettebatta 12 kişiye kadar olacak. İlk ünitenin tasarımından farklı olarak NB102, iki tekne sahibi kabini ile inşa edildi. İlki, jakuziyle bağlantılı özel bir balkon ve yatakta uzanırken bile okyanus manzarasına izin veren büyük pencerelerle donatılmış, ana güvertenin baş tarafında bulunuyor.

İkinci kaptan kamarası güvertenin kıç tarafında yer alır ve şezlonglar, jakuzi ve bar ile tamamlanan özel bir terasa bakar. Luca Dini tarafından yapılan çağdaş, havadar iç tasarıma sahip tüm odalarda, doğal olarak parlak iç mekanlara ve teknedeki çeşitli alanlardan panoramik manzaralara izin veren geniş pencereler bulunmaktadır.

Yat diğer bölümlerinde; bir açık hava beach club, dalış havuzu ve hidrolik kanatlarla tamamlanıyor. Açıldıktan sonra kanatlar, şezlonglar, bir bar ve bir Teppanyaki alanı ile çevrili beach club alanını su üzerinde genişletecek. NB102 ayrıca ön güvertede sabit güneşlenme minderleri ile sarılmış ikinci bir yüzme havuzuna sahip. Bu modelde görülen bir başka yeni özellik de alt güverteye eklenen dönüştürülebilir spor salonu alanıdır.

İkinci gövde, tamamlandığında 1325 beygirlik ikiz motorları sayesinde 15 deniz mili azami hıza ulaşacak. Süperyatın Haziran 2025’te teslim edilmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat