Motoryat

Tankoa, 52 metrelik Vitruvius tasarımı süperyat Vitruvius N10’u inşa edecek

0

Vitruvius, Cenova merkezli Tankoa tersanesi tarafından inşa edilecek 51,5 metrelik bir süper yat tasarımını görücüye çıkardı. Geçici olarak Vitruvius N10 olarak adlandırılan yeni tasarım, Philippe Briand ve Vitruvius stüdyosunun çizim tahtalarından geliyor. Yatta iç mekanlar ise FM Architettura’dan gelecek.

Yatın sahipleri, süper yatlarının tasarımı için cömert bir güneşlenme terası ve bol miktarda deniz terası içeren bir brifing ile Vitruvius’a başvurdu.

Philippe Briand projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “Kasım 2020’de bu dinamik karı koca ekibinden bir telefon aldık, diye açıkladı. Yat sahipliğine yeni başlayanlar olarak, tasarımcılar üzerinde kapsamlı araştırmalar yaptılar ve onlara görevlerinde destek olup olamayacağımızı sordular. Dört gün sonra kapsamlı bir brifing aldık ve bu, başlangıçta kafamızı kaşımamıza ve 52 metrelik bir yat için tüm gereksinimlerini nasıl karşılayacağız ve 500GT’nin altında kalacağız diye sormamıza neden oldu. O zamandan beri, 15 versiyon ürettik ve projeyi her şeyin mükemmel bir şekilde uyum içinde olması için en son santimetreye kadar geliştirdik, GA’yı FM Architettura ile sonlandırdık.” dedi.

Özel bir imza Vitruvius dış cephesinin yanı sıra yat, etkileyici 4000 deniz mili menzili için hibrit tahrik özelliğine sahip olacak ve süper yatta altı kabinde 10 kişilik konaklama imkanı sunulmakta.

Briand, “Deniz mimarisi ve dış tasarımın el ele gitmesi gereken yer burasıdır. Yatın tasarımını planlarken her zaman teknik olarak uygulanabilirliğini düşünüyoruz; teknenin yapısı ve tersane tarafından nasıl inşa edileceği. Açıkçası, bu ekstra bir karmaşıklık katmanı ekliyor, ancak müşterinin planlarının onaylandıktan sonra uygulanacağını garanti ediyor” diye ekledi.

Süper yat, yat sahipliğine ilk adımı atmak isteyen deneyimli kiracılar için inşa edilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat