Motoryat

Tecnomar’ın 43 metrelik radikal katamaranı This Is It tanıtıldı

0

İtalyan Deniz Grubu (TISG), Monaco Yacht Show 2023’teki ilk gösteriminin ardından This Is It’in iç mekanlarının ilk fotoğraflarını yayınladı. Tersanenin Tecnomar markası altında inşa edilen 43,5 metrelik motor, Hercule Limanı’nda büyük ilgi gördü ve diğer arkadaşlarıyla birlikte demir attı.

Yat Sahibi, “kendi kendini yetiştirmiş bir Kıbrıslı” olan ve dünyanın en büyük finansal forex platformlarından biri olan XM’nin kurucusu Tasos Papanastasiou’dur. IYC’nin küresel yönetici ortağı Michel Chryssicopoulos, müşteriyi tanıtan komisyoncuydu.

This Is It’in heykelsi dış kısmı, yakıt tüketimini azaltmak için hidrodinamik verimliliği artırmak üzere optimize edilmiş bir gövdeyle “fantastik deniz canlılarını uyandırmak” üzere tasarlandı. IMO Tier III uyumlu olan bu tekne aynı zamanda nitrojen oksit emisyonlarını azaltmak için yenilikçi egzoz gazı arıtma teknolojisiyle (SCR – Seçici Katalitik İndirgeme) donatılacak.

600 metrekareden fazla cam pencereyle çevrelenen katamaranın bileşimi, ağırlık kontrolü açısından önemli bir zorluk yarattı. TISG’ye göre alüminyum üst yapının karmaşık kavisli şekli, malzemenin performansının sınırlarını zorladı. TISG’nin kurucusu ve CEO’su Giovanni Costantino, “Bu olağanüstü projenin gerçekleştirilmesi ‘geleneksel’ algılara meydan okuyor ve bizi estetik parametrelerin sınırlarını tamamen yeniden yaratmaya itiyor” dedi.

Süperyatta konaklama, altı ebeveyn kabininde 12 misafir içindir. Geniş bir tavan penceresi ve 3,3 metrelik tavan yüksekliği ile hayata geçirilen geniş tekne sahibi alanı, panoramik bir terasa ve iki güverteye yayılan dikey bir bahçeye sahip bir “deniz kenarı villası” hissi uyandıracak. Ayrıca 12 kişilik mürettebat için konaklama imkanı da mevcut.

Yat, iç mekanları İtalyan Deniz Grubu’ndan Mattia Piro ve Gian Marco Campanino’ya borçludur. Mekanlar, Alcantara süet, yüksek kaliteli deri ve bronz, platin ve altın metalik yüzeyler gibi pürüzsüz yüzeylerle şampanya ve platin grisinin fütüristik tonlarında tasarlandı.

Gian Marco Campanino yaptığı açıklamada; “Doğal olarak, dış hatlar için geçerli olan şeyler iç tasarım için de geçerlidir” dedi. “Pürüzsüz, koza gibi ve kavisli, yatın iç mekanını tanımlamak için mükemmel kelimeler, ayrıca sofistike ve değerli malzemelerin kullanımından kaynaklanan saf lüks bir dokunuş.” diye ekledi.

Süperyatta ana salonda, tamamen açıldığında dış salona bağlanan, bar, oyun alanı, yüzme havuzu ve resmi yemek alanıyla tamamlanan bütünsel, keyifli bir alan yaratan tavandan tabana kapılar bulunuyor. Ayrıca etkinlikler ve gösteri yemekleri için polarize camlı bir mutfak da bulunmaktadır.

Üst güvertede özel bir tedavi alanı, sauna ve duyusal duş ile donatılmış bir spa bulunmaktadır. Spanın bitişiğinde, tersaneye göre, çocukları eğlendirmek için veya ek bir misafir odası olarak kullanılabilen, dönüştürülebilir bir kabin olan yatın “oyun odası” bulunmaktadır.

This Is It, maksimum 19 knot hıza ve 10 knot’a indirildiğinde 3.500 deniz mili menzile sahip.

Süperyat, Nisan 2024 itibariyle kiralanabilecek en büyük motorlu katamaran olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat