Motoryat

Tommaso Spadolini 33 metrelik motor yat konseptini ortaya çıkarttı

0

İtalyan süper yat tasarımcısı Tommaso Spadolini, yeni bir özel 33 metrelik hafif alüminyum süperyat projesi kaleme aldı.

Süper yat, bir İtalyan girişimci için, yatın 33m x 8m ölçülerinde bir demirleme iskelesine sığmasını sağlamak için belirli boyutlar da dahil olmak üzere bir dizi katı gereksinim içinde tasarlandı. Bu gereksinimlerden biri ana salon güvertesi ve başka bir güvertedeki yemek odası bulunan geniş bir yaşam alanını bir arada kullanabilmekti.

Tekne sahibi ayrıca, yatın yüksek hızlara erişebilmesini ve toplamda 3.000 hp gücünde dört Volvo Penta IPS 1350 motor içeren bir tahrik paketi ile geliştirilmesini talep etti. Bu güç sistemi, yaklaşık 26 knot’luk bir tahmini en yüksek hız ve 10 knot’luk bir seyir hızı sağlayarak 3.500 deniz mili menziliyle sonuçlanıyor.

Teknenin diğer bölümlerinde, Umberto Tagliavini imzalı deniz mimarisi ve üç güvertenin tamamında açık hatlara, camlara sahip. İhale garajı, beş metrelik Williams Jet ihalesi alacak kadar büyük.

Süper yatta konaklama ise, hem alt güvertede hem de ana güverte sahibi kamarasında olmak üzere iki VIP ve iki misafir kabininde toplam 12 misafir için. Mürettebat bölmesi, alt güvertede yer alıyor, bir kaptan kabini ve beş kişilik bir mürettebat için iki çift kabinden oluşuyor. Projenin tasarım aşaması artık tamamlanmış olup, tersane seçim süreci başlamış durumda.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat