Motoryat

Tranquility ana tersanesinde “yükseltme” dönemine hazırlanıyor

0

Hollandalı tersane Oceanco, 2014 yapımı Tranquility’yi Zwijndrecht tesislerinde yenilemek üzere memnuniyetle karşıladı.

Oceanco’ya göre, 91,5 metrelik süperyat kısa süre önce Fransız tersanesi MB92’de bir bakım periyodu için giriş yaptı, ancak “oyununun zirvesinde kalmasını sağlamak için birkaç yükseltme” için ana tersanesine dönüyor. Süperyatta yapılacak çalışmanın boyutu ise henüz bilinmiyor.

Eskiden Equanimity olarak bilinen yat, sudaki dokuz yılında renkli bir hayat yaşadı. 2018 yılında, yatın o zamanki sahibi ile 1MDB skandalı arasında bir bağlantı ortaya çıktığında Endonezya makamları tarafından ele geçirildi. Yatın mülkiyeti daha sonra ABD Adalet Bakanlığına devredildi ve müzayede bloğuna alındı.

Yat sonunda Genting Malaysia Bhd tarafından 2019’da 126 milyon dolarlık (95,9 milyon £) kazanan bir teklifle satın alındı. Sakin, Asya esintili iç mekanlarına uyan bir adla Tranquility olarak yeniden adlandırıldı.

O zamandan beri süper yat, Kylie Jenner ve arkadaşlarını Fransız ve İtalyan Rivierası boyunca ses getiren bir 22. doğum günü turu için ağırladı.

Tranquility, PYC (Passenger Yacht Code) düzenlemelerine göre inşa edilen ilk yattı, yani 26 misafir ve 28 mürettebatı ağırlayabilir. Aynı zamanda buz sınıfına sahiptir, bu da onu yüksek enlem yolculukları için çok uygun hale getirir.

2,999GT teknenin temel özellikleri arasında 20 metrekarelik bir kıç güverte yüzme havuzu ve birinci sınıf bir seyir noktası sunan bir gözlem güvertesi yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat