Motoryat

Türk firma Mengi-Yay’ın 43 metrelik yatı Tatiana V’in tasarımına göz atın

0

Türk firma olan Mengi-Yay’ın 2019 yılında yapımını tamamladığı, bu yılın Şubat ayında ise satışını gerçekleştirdiği lüks Tatiana V (eski adıyla Virtus) süper yatının iç ve dış tasarımına gelin birlikte göz atalım.

Tuzla tersanesinde yapımı tamamlanan yat, hem iç hem de dış tasarımıyla göz dolduruyor. Yat iskeleti Hollandalı Ginton Naval Architects firması tarafından üretilen yatın iç ve dış tasarımı ise İtalyan VYD Studio’ya ait.

Bir tanesi yat sahibi için 47 m2’lik büyük bir oda olmak üzere toplamda 5 odası bulunan ve 10 kişilik konaklama kapasitesi bulunan Tatiana V, bu anlamda kendi sınıfındaki yatlara göre farkını ortaya koyuyor. Özellikle yat sahibi için ayrılan odanın aynı uzunluktaki yatlara göre yüzde 15 daha büyük olduğunu belirtelim.

Lüks evleri aratmayan geniş bir mutfağı olan yatın ikiz CAT 1450 hp ana motoru bulunuyor ki en fazla 15 knot hıza ulaşabiliyor. 10 knot hızda ise bir depoyla 3 bin deniz mili yol alabiliyor.

Mengi-Yay’ın şu an 36 metre ve üstü toplamda 5 projesi de İtalya ve Çin’de yapım aşamasında. Ancak mevcut durumda üretim durumlarıyla ilgili maalesef bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat