Motoryat

Turquoise Yachts, 61 metrelik Echo konseptini tanıttı

0

Turquoise Yachts, Kanadalı stüdyo ER Yacht Design tarafından tasarlanan Echo adlı 61 metrelik bir süperyat konseptini duyurdu.

Yatın tasarımı, konik kıç güverteler, uzun camlar ve ayırt edici bir ters pruva ile çağdaş bir profil etrafında toplanıyor.

Turquoise ve ER Yacht Design arasındaki ilk işbirliği olan Echo, tersane tarafından “sınırlı yetenek ve sınırsız performansa” sahip olarak tanımlandı.

Süperyatta 12 kişilik konaklama, ana güvertede altı misafir kamarası ve üst güvertenin tamamını kaplayan tam kirişli bir master kamaradan oluşuyor ve hepsi neredeyse tam boy uzanan cömert camlara sahip. Güverte altında 14 mürettebat için yedi kabin daha tahsis edilmiş durumda.

Açık alan açısından Echo, kıçta altı metrelik bir havuzdan ve üst güvertede eğlence alanında 35 kişiye kadar alan sunan cömert bir pruva alanından yararlanıyor.

Yattaki diğer özellikler arasında, bir “engel” yerine bir “özellik” olarak tasarlanan, ana güverteyi üst güverteye bağlayan bir merdiven yer alıyor.

ER Yacht Design başkanı Ivan Erdevicki, “Turquoise Yachts için bu eşsiz ve sıra dışı tasarımı geliştirmek bizim için büyük bir zevkti” dedi. “Gövde ve üst yapı açıklıklarının etrafındaki yontulmuş hizmetlerle zarafet ve sadelik, ayırt edici bir karakter sağlıyor.”

Yatla ilgili önemli rakamlar arasında 10,5 metrelik bir genişlik, 2,7 metrelik bir draft ve 899 GT’luk bir hacim yer alıyor.

Süperyat, 17 knot seyir hızına sahip olan ve 27 knot’a kadar çıkabilen Echo, 1080kw’lık ikiz motorlarla tasarlandı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat