Motoryat

Turquoise Yachts, 87 metrelik amiral gemisi Project Vento’yu inşa edecek

0

Türk tersanesi Turquoise Yachts, bugüne kadarki en büyük projesi olan Project Vento adlı 87 metrelik özel bir süperyatın satışını duyurdu.

2024 yılında denize indirilecek olan yat, tersanenin amiral gemisi ve Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en büyük motoryat olacak.

2500 Grostonluk tasarımı, mevcut amiral gemisi GO projesinde daha önce tersane ile işbirliği yapmış olan İngiliz stüdyo H2 Yacht Design tarafından dış ve iç tasarıma sahip. Bu arada Project Vento’nun deniz mimarisi kendi bünyesinde ele alındı.

Project Vento, çarpıcı bir ‘Tour de France’ mavisi ile kaplanmış gövde ile yumuşak çizgiler ve açılı ızgaralarla karakterize ediliyor.

Amiral gemisinin öne çıkan özellikleri arasında araçla girilebilen bir ihale iskelesi, 6,5 metrelik bir havuz ve kullanılmadığında basketbol sahası olarak da kullanılabilen bir dokun ve git helikopter pisti yer alıyor. Bununla beraber projenin en büyük ihtişamını, resmi olmayan bir oturma alanı, açık hava sinema düzeni, bir bar ve sabit güneşlenme minderlerini barındıran geniş bir güneşlenme terası oluşturuyor. Süper yatta misafir odası ana güvertede, tekne sahibinin süiti ise üst bölümde özel bir alanda yer almakta. Teknenin ortasına yerleştirilmiş açık bir sarmal merdiven, doğal ışık sağlayan bir çatı penceresi ile tüm güverteleri birbirine bağlayacak.

H2’nin kurucusu Jonny Horsfield yaptığı açıklamada, “Bu, Turkuaz ile yaptığımız dokuzuncu yeni yapım olacak ve hala birlikte teslim ettiğimiz birçok projede elde ettiğimiz tutarlı bir mükemmellik ve güvenilirliği garanti eden aynı mühendis ve tasarımcı ekibiyle beraber çalışıyoruz” dedi.

Turquoise Yachts CEO’su Patrik Von Sydow ise, “Vento gibi görkemli projeler üzerinde çalışmak her zaman ödüllendirici, ilgili tüm tarafların planlama, bağlılık ve özveri düzeyi çok özel ve bununla birlikte, büyük sonuçlar daha da tatmin edici” dedi.

Project Vento’nun duyurulması, Haziran ayında imzalanan 79 metrelik Project Toro’nun satışının ardından geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat