Motoryat

Van der Valk 34 metrelik kaşif yat Lady Lene için yeni sipariş aldı

0

Hollandalı tersane Van der Valk, devamlı bir müşterisinden Lady Lene adlı yeni, tamamen özel üç katlı kâşif süperyat için bir sipariş sözleşmesi imzaladı. Aile dostu bir kruvazör olarak tasarlanan ve gelecek yılın sonunda teslim edilmek üzere tamamen alüminyum gövde Guido de Groot’un iç mekan tasarımına, De Groot ve YachtCreators’ın dış tasarımına ve Ginton Naval Architects ve Diana Yacht Design’ın deniz mimarisine sahip olacak.

Sahibinin talebi üzerine, 34 metrelik kâşif yat, güverte ve tamamen gömme zeminler arasındaki asansör sayesinde tamamen tekerlekli sandalyeyle erişilebilir olacak. Ayrıca, teknedeki alan hissini arttırmak ve sahip olan ailenin su ile bağlantı hissini arttırmak için yüksek tavanların yanı sıra dev üst yapı pencerelerine de sahip olacak.

Tasarımcı Guido de Groot, sahibinin proje konusundaki özetinin arkasındaki zorlukları yorumladı: “Tasarımımıza, yükseklik ve erişilebilirlik için çok özel iç gereksinimleri dikkate alarak başladık. Sahipler ayrıca, yüksek sağlam bir yay ve yumuşak kavisli çizgiler de dahil olmak üzere dış tasarım için ayrıntılı estetik isteklere sahipti. Temiz dış mekanlar ve büyük bir kıç güvertesi arzusu, tekerlek yuvası da dahil olmak üzere üstyapı hacmini ileriye taşımayı gerektirdi.” Dedi.

Suda daha fazla konfor için motor yat Lady Lene’nin gövdesi, dalga delici bir yay ve performansı artıran Hull Vane sistemine sahip. Twin SeaKeeper cayro stabilizatörleri ve Humphree elektrikli kanatçık dengeleme sistemi, en sert sularda bile konfor sağlamak için birleşecek.

Performans açısından, Lady Lene, Ginton Naval Architects tarafından geliştirilen ve hem seyir hem de en yüksek hızda hidrodinamik performanstan ödün vermemeyi sağlayacak olan Hızlı Yer Değiştirme gövdesinden yararlanacak.

Teknede 10 kişiye kadar olan konaklama; kendi balkonu ve kıç terası bulunan köprü güvertesinde bir VIP süit, alt güvertede bir ofis ile tamamlanmış bir sahibinin özel süiti ve pruvada üç ek süit bulunuyor. Ana güverte, teknenin doğal ışıkla yıkanmış ve büyük bir açık salona sahip yemek alanına da ev sahipliği yapıyor.

Lady Lene’de çok sayıda dinlenme ve yemek alanının yanı sıra suya kolay erişim için bir bar ve yüzme platformu bulunan geniş kıç eğlence alanı göze çarpmakta.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat