Motoryat

Van der Valk, 34 metrelik keşif yatı Lady Lene’nin iç tasarımını ortaya çıkardı

0

Van de Valk, kısa süre önce denize indirilen 34 metrelik keşif yatı Lady Lene’nin iç detaylarını ilk kez açıkladı.

34 metrelik özel “explorer tipi” motor yat, devamlı bir müşteri tarafından görevlendirildi ve Guido de Groot Yacht, Diana Yacht Design ve Ginton Naval Architects tarafından tasarlandı.

Avlu, panoramik manzaralar sunan “dev pencerelere” ve kolay yanaşma için kanat istasyonlarına sahip “dalga delici bir pruvaya” sahip olduğunu söyledi.

Carla Guilhem ile işbirliği içinde tasarlanan iç mekan, avluya göre Art Deco’dan ilham alıyor. Süper yatta konaklama, balkonlu ve kıç teraslı bir köprü güvertesi VIP, alt güvertede bir tekne sahibinin kamarası ve aynı seviyede ilave bir tek ve iki çift kişilik kamara arasında bölünmüş 10 misafire kadar mevcut olacak.

Tüm nesillere hitap edecek şekilde tasarlanan süper yat, tüm güvertelere erişen bir asansör ile tekerlekli sandalye dostu olacak şekilde tasarlandı.

Büyük bir açık plan salon, tekne sahiplerinin özel bir isteği olan yüksek tavanlardan yararlanırken, tüm katlar basamak veya çıkıntı olmadan düz şekilde tasarlandı. Teknenin diğer bölümleri ise, arka güverte, yemek alanı ve uzanma için ayrılmış alanlar ile bir eğlence alanı olarak iki bölümden oluşuyor.

Tekne boyunca kullanılan renk şeması, gri ve beyaz dokunuşlarla nötrdür. Guilhem, “Ana malzemelerimiz meşe, georgette mermeri, bol miktarda deri ve süet ve bazı metal dokunuşlardı” diye açıklıyor. Tasarımcı Guido de Groot’a göre, tekne sahibinin isteği “zorlu ve maceracı” idi. “Tasarımımıza yükseklik ve erişilebilirlik açısından çok özel iç gereksinimleri dikkate alarak başlamamız gerekiyordu.

Ancak bu parametreler bir kez oluşturulduğunda, dış tasarıma geçebildik ve tekne sahipleri ayrıca yumuşak kavisli çizgilerle birleştirilmiş yüksek sağlamlıkta bir yay da dahil olmak üzere burada da ayrıntılı estetik isteklerde bulundular.” diyor.

Groot, “Böyle zarif bir kaşif için gerçekten karşılaştırılabilir bir referans noktası yoktu, bu da bu projeyi çok keyifli bir çalışma haline getirdi” dedi.

İki adet MAN 1650hp motorla güçlendirilen ve hızlı deplasmanlı gövde ile donatılmış Lady Lene, 18 deniz mili azami hıza ulaşabiliyor ve 14 deniz milinde rahatça seyir yapabiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat