MotoryatVideo

Van der Valk’ın 28 metrelik kaşif yatı Venera, deniz denemelerini tamamladı

0

Van der Valk’ın 28 metrelik üçüncü kompakt kaşifi Venera, Kuzey Denizi’nde deniz denemeleri yaparken görüntülendi.

Yat, Kasım ayındaki denemelerde maksimum 21 knot hıza ulaştı ve ilkbaharda gerçekleşmesi planlanan teslimata her geçen gün yaklaşıyor.

Guido de Groot Design, Diana Yacht Design ve Ginton Naval Architects işbirliğiyle geliştirilen 28 metrelik tamamen alüminyum tasarım, 25 metrelik Dutch Falcon ve 37 metrelik Santa Maria T. nin ardından geliyor.

Teknedeki kilit özellikler arasında, açık havada eğlencenin önüne geçmek için köprü dümen istasyonu bulunmayan, tamamen eğlenceye adanmış bir süper yat güneşlenme terası bulunmakta. Bunun yerine konuklar, bitişik bar alanından bir içkinin tadını çıkarırken, büyük bir yemek masasının etrafında veya kompakt L şeklindeki kanepede dinlenebilirler.

Teknede kıçtaki ana güverteye çıkarılabilir bir kapalı tente ve güneş yastıklarıyla çevrili bir jakuzi küveti takılacak. Bu alan, maksimum 800 kg kaldırma kapasitesine sahip bir matafora vinci ile fırlatılacak bir Jet Ski ve daha birçok su oyuncağını depolamak için kolayca dönüştürülebilecek.

Konaklama, bir ana güverte sahibinin süiti, iki VIP çift kişilik kabin ve iki ikiz kabin dahil olmak üzere beş kamara arasında bölünmüş en fazla on konuk için, kıç taraftaki mürettebat odası ise dört kişiye kadar personel için uygundur.

Güç ise, bir çift 1.650hp MAN V12 dizel motordan gelecek ve 20 knot maksimum hız ve 17 knot’ta rahat seyir sağlayacak. 22.000 litrelik toplam yakıt kapasitesi, dünya çapında bir seyir aralığı sağlamalı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat