Motoryat

VisionF, 25 metrelik VisionF 80 BLCK’in ilk görüntülerini yayınladı

0

Türk tersanesi VisionF, 24,6 metrelik katamaran BLCK’e bir bakış sundu.

Firstline serisindeki üçüncü gövde olan BLCK, 9,9 metre enine ve bir metreden daha az su çekimine sahip. Güçlü çizgiler ve siyah dış cephe, avluya göre ona “agresif ama zarif bir tavır” verirken, tamamen alüminyum gövde ısının yatın yüzeyine eşit olarak dağılmasını sağlar.

Katamaranın canlı ve modern iç mekanı kendi bünyesinde tamamlandı ve açık renkli ahşap kaplamalar, güvercin grisi Alacantra paneller ve baştan sona turuncu vurgular içeriyor. Bir master ve en-suite banyolu iki VIP ikiz yataktan oluşan iki kabinde dört misafir ağırlayabiliyor. Master, bir uzanma alanına ve lavabolu tam boy bir banyoya sahiptir.

54 m2’lik alanda 360 derecelik bir manzara sunan ana salonda, 12 kişilik siyah orman mermeri yemek masası, L şeklinde bir kanepe ve sehpa bulunuyor. Dışarıda, bir köşeye sıkışmış sekiz misafir için rahat bir şezlong ile kıç güvertede eğlence fırsatları en üst düzeye çıkarılıyor. Diğer köşede ise yatın SeaBob Wide, tik kaplı basamakları, suya kolay erişim için hidrolik olarak indirilebilen ve ihaleyi depolamak için yükseltilebilen kıç platformuna inen bir beşik bulunmaktadır.

Süperyatta flybridge’e kıç güverteden ulaşılabilir ve güneşlenme minderleri ve Sunbrella hava koşullarına dayanıklı kumaşlarla döşenmiş oturma yerleri bulunuyor. İç ve dış dümen istasyonuna ek olarak, kokpitte ön ve kıç iyi manzaralı gizli bir bölmede IPS joystick kontrollü bir kanat istasyonu da bulunmakta. Bu model, 18 knot maksimum hız ve 12 knot seyir hızı için ikiz Volvo Penta IPS 1050 motorları tarafından desteklenmekte.

Yat, Cannes Yat Festivali’nde ilk kez sahneye çıktı ve ardından Monaco Yacht Show’da sergilenmeye devam etti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat