Motoryat

Wally, 24 metrelik wallywhy150 modelinin yeni ayrıntılarını açıkladı

0

Ferretti Group’un bir markası olan Wally, Cannes Yat Festivali’nde inşa edilen 24 metrelik wallywhy150 ile ilgili yeni detayları açıkladı.

İlk olarak Temmuz ayında tanıtılan yeni model, kardeşi wallywhy200’ün başarısını temel alıyor ve Wally’nin motoryat segmentindeki ürün yelpazesini genişletiyor.

Wallywhy150, Luca Bassani ve Wally-Ferretti Group Mühendislik departmanı tarafından tasarlandı ve Studio A. Vallicelli & C iç konseptini yarattı. Wally proje yöneticisi Stefano de Vivo, “teknenin neredeyse tamamı dış bölümde” diyor.

Yat, tamamen açık bir üst güverteye sahip ve de Vivo’nun dediği gibi, 40 metrelik alan hacmine eşdeğer büyük miktarda korunan alan yaratıyor.

Wallywhy200’e benzer şekilde, yeni model, etrafını saran pencerelere ve 270 derecelik bir manzara sağlayan bir ön kabine sahip. De Vivo, “Bu kadar çok cam kullanmak, mühendislerimizi çok sayıda teknik zorlukla karşı karşıya bıraktı, ancak sınırları zorlayacak ve mevcut tasarım parametrelerini değiştirecek kadar cesur olmalısınız,” diye açıkladı.

Süperyatın yüksek pruvası, cam pencere ile birlikte, kabinde etkileyici bir “WoW faktörü” etkisi yaratır ve bu, cömert bir en-suite banyo ve geniş depolama çözümleri ile tamamlanıyor.

Yatta hacim, tasarımın bir diğer önemli köşe taşını oluşturuyor. De Vivo, wallywhy150’nin tam boyunun üç katından daha fazla bir yatla karşılaştırılabilir olduğunu söylediği, sedandaki tavan boşluğu 2,5 metreye ulaşan kıvrımlı segmentlerle akıllıca tasarlanmıştır. Yatta boş alanlar, mekanın tüm kirişini kaplıyor ve suyla daha yakın bir bağlantı oluşturmak için denize kadar uzanıyor.

Wally’nin kurucusu ve baş tasarımcısı Luca Bassani, yerleşim düzeninin basitliğinin ve erişilebilirliğinin bir dizi müşteri için son derece çekici olacağını öngördü. “Geleneksel planya-zanaat kullanımının ufkunu genişletmek isteyenler için en üst düzeyde esnek platform sunuyor. Bu, herhangi bir merdiven gerektirmeyen, kokpit seviyesinde denize doğrudan erişimi olan ilk tekne (aslında su üzerinde yüzen bir çatı katı) Hepimizin bildiği gibi, tekne sahipleri su maceralarına ve keşiflere giderek daha fazla öncelik veriyor ve bunu thewallywhy150’nin tasarımına dahil ettiğimizden emin olduk.” dedi.

Yatta konaklama, dört geniş kamarada sekiz misafir için, dört mürettebat üyesi de iki büyük kamarada yer alıyor. İhale deposu, çok amaçlı bir hidrolik merdiven, geçit ve bir hidrolik platform içeren büyük bir kıç güverte platformunda bulunuyor. Yat sahipleri, her türlü su oyuncağını tekneye getirme kapasitesinin yanı sıra 3,95 metrelik büyük bir ihale ile bu alanı istedikleri gibi donatabiliyor.

De Vivo şunları ekledi: “wallywhy200’ün başarısından sonra, bu çığır açan modelin aynı özelliklerini daha küçük bir boyutta sunmamız istendi. Bu modeli 24 metre uzunluğunda ve 150 GT olacak şekilde geliştirmeye karar verdik ve kendi kimliğini vermek için bazı özel ve benzersiz özellikler ekledik. Wally’nin kurucusu ve baş tasarımcısı Luca Bassani, “Zorluk, 200’ün en iyi özelliklerinden bazılarını daha küçük bir pakette birleştirmek ve bu boyut aralığında yeni ve yenilikçi çözümlere kapı açmaktı” dedi.

Wallywhy150 iki tahrik paketi sunuyor; isteğe bağlı üç IPS1350 motoru, maksimum 23 knot hıza veya üç IPS1200 motorun standart tahrikiyle 21 knot hıza ulaşabiliyor.

İlk wallywhy150’nin inşası halihazırda devam ediyor ve ilkbaharda küresel bir başlangıçla Şubat 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. De Vivo, “Endüstride paradigma değiştiren bir proje olarak wallywhy150, en iyi Akdeniz limanlarından Karayipler’deki uzak adalara kadar dünyanın her yerinde görülecek gibi görünüyor” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat