Motoryat

Wally, 43wallytender X ile sportif yönünü gösteriyor

0

Wally’den çok amaçlı 43wallytender X, nihai gündüz teknesi olarak hizmet veren, kendi boyut kategorisindeki en eksiksiz çözümü sunuyor. Wally’nin karakteristik olarak havalı ve fütüristik estetik parıltısını sergileyen motor yat, markanın ikonik tasarım mirasına bir övgü niteliğinde ve aynı zamanda günümüzün yat sahiplerinin arzuladığı türden bir esnekliği sağlıyor. 43wallytender X, etrafını saran ön cam korumalı bir kokpit, banyolu bir kabin, geniş yandan açılır siperler, koruyucu bir T-top ve standart olarak bir tik güverte içeriyor.

Yatın içten motorlu versiyonu olan 43wallytender kısa süre önce 2020’de piyasaya sürüldü ve Wally’nin bir kokpitin yanı sıra bir gezinin pratikliği ve erişiminin yanı sıra uyarlanabilen modüler bir güverte konfigürasyonu da sunan yenilikçi “merkez kokpit” tasarımını piyasaya sürdü. Tasarım, açık havada özgürlük hissi ile daha kapalı bir yatın güvenliği ve konforunu birleştiriyor. Ve şimdi, 13 metrelik yatın dıştan takmalı versiyonunda, tekne sahipleri, markanın seçkin tasarım geçmişini yaşarken daha da yüksek hızlara ve daha sportif performansa ulaşabilecek. 43wallytender X’in, Amerika’daki ilk gösterimi Wally’nin özel koyu gri tonuyla tamamlanan Palm Beach Uluslararası Tekne Fuarı 2021’de yapıldı. Avrupa prömiyeri ise, çarpıcı koyu gri renkli gövdenin bir kez daha bakışları üzerinde toplayacağı, yaklaşan Venedik Boat Show’da (29 Mayıs – 6 Haziran tarihleri arasında) gerçekleşecek.

43wallytender X’in standart tahrik paketi, 40 knot ile en üst seviyeye çıkan üçlü 300hp Mercury Verados motorlara sahip, 50 knot’luk heyecan verici bir maksimum hız için ise üçlü 450R Mercury Verados içeren daha da hızlı paket tercih edilebiliyor. Üstün manevra kabiliyeti ve kolay seyir için kumanda kolu kontrolleri, dinamik konumlandırma ve otopilot teknede standart olarak geliyor. Wally ve Ferretti Group’un mühendislik departmanı tarafından geliştirilen tekne, Forl in’deki Wally tesislerinde karbon fiberle gelişmiş kompozitler halinde inşa edildi.

İçten takmalı modelde olduğu gibi, 43wallytender X, çeşitli amaçlara uyacak modüler bir arka güverte konfigürasyonu sunuyor. Yat, ideal su deneyimi için bir kayak sopası ve diğer aksesuarlarla bir su sporları teknesi olarak donatılabiliyor.

Pratikliği her zaman göz önünde bulunduran merkezi kokpit düzeni, Wally tarafından tercih ediliyor. Elbette, Wally serisindeki tüm modellerde olduğu gibi, 43wallytender X, markanın kaygısız manevra, biniş ve inme sağlayan ticari marka sarmalayan çamurluk ile birlikte gelir. Geri çekilebilir yolcu yatağı, yüzme merdiveni, suya veya kıyıya doğrudan ve kolay erişim için kıçta üç dıştan takmalı motorun yanına ustaca yerleştirilmiş. Wally, T-top boyutlarını Miami bölgesindeki kıyı köprülerinin altına sığacak şekilde tasarladı, yani artık su yollarının açılmasını beklemek gerekmeyecek ve sığ su çekimi sayesinde, tekne sahipleri, ister kıyı şeridine daha yakın olsun, ister anahtarlara veya diğer teknelerin erişemeyeceği noktalara doğru olsun, 43wallytender X ile kalplerinin istediği her yerde seyredebilirler. Daha fazla kullanım esnekliği sağlamak için 43wallytender X, isteğe bağlı çekme paketi seçilerek bir süper yat ana gemisinin arkasında güvenli ve emniyetli bir şekilde çekilebiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat