Motoryat

Wally Yachts, 43wallytender’ı açıkladı

0

Ferretti Group, Wally Yachts’ın ihale yelpazesine 13 metrelik 43wallytender’ı ekledi.

Wally tarafından Ferretti Group’un teknik mühendislik bölümü ile ortak geliştirilen 43wallytender, grubun başarılı 48wallytender modelini temel alıyor.

Ferretti Group’un Forli merkezli tesisinde gelişmiş kompozit olarak inşa edilen 43wallytender, çeşitli göz alıcı renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

İlk birim şu anda üretimde ve Ağustos ayında tamamlanacak. Wally’nin Wallygator adlı ilk yelkenli yatına referansla “gator green” olarak adlandırılan “çarpıcı yeşil gövde” özelliğine sahip olan ilk tekne bu eylül ayında Cannes Yat Festivali’nde tanıtılacak.

Yeni modelin temel özellikleri arasında, “kokpitin korunmasını bir yürüyüş yolunun pratikliği ve erişimi” ile birleştiren yeni bir “merkez kokpit” tasarımı yer alıyor ve sarılabilen cam, tekneyi üç tarafından kozalıyor, T-Top ise üstten kapatıyor.

Teknenin diğer bölümlerinde ise, sürücü deneyimi, kolay kullanım ve performans için özel olarak tasarlanan 43wallytender, kokpitin arkasında düz, açık bir güverte alanına sahip olacak.

Kıç şezlonglarda depolama Seabobs, wakeboards, tüplü dalış tankları ve diğer küçük su oyuncaklarını depolamak için yeterince büyük alan olacak.

Bir çift Volvo Penta dizel 380hp motorla çalışan 43wallytender, 36 knot maksimum hıza sahip olacak ayrıca 40 knot’tan fazla tahmin edilen en yüksek hız için ikiz 440hp motorlara yükseltme seçeneğine de sahip durumda.

Wally’nin kurucu Luca Bassani yeni modelden şöyle bahsediyor, “Ekibimiz, Wally tasarım felsefemize sadık kalırken, bugünün tekne sahiplerinin çok işlevli ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılayan yeni bir ihale yaratmak için yorulmadan çalıştı. Teknede en saf, en basit ve en güzel haliyle bir amaca hizmet etmeyen tek bir eşya bulamazsınız.”

Wally genel müdürü Stefano de Vivo ise şöyle ekledi: “Wally’nin alışılmış havalı estetiğini ve olağanüstü performansını korumak, Wally ailesine yapılan bu son eklemenin geleceğin bir ölçütü olacağından emin olabilirsiniz.”

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat