Motoryat

Wider, 72 metrelik süperyat projesi Moonflower’ı inşa ediyor

0

Wider ve Nauta Design, Moonflower 72 adlı 72 metrelik bir süper yat projesinin inşası için bir sözleşme imzaladı. Proje, mevcut amiral gemisini 20 metre uzunluğunda geçerek Wider tersanesi için bugüne kadarki en büyük inşaat olacak.

2025 yılında teslim edilecek olan yeni proje, aynı zamanda 180 metrelik Azzam’dan sonra ikinci sırada yer alan Nauta tarafından tasarlanacak en büyük yatlardan birini temsil ediyor.

İnşaatın Haziran başında başlaması planlanıyor ve tasarım, Nauta Design’ın ‘Ada’ adlı patentli beach club tasarımına sahip olacak. Tasarım, tek bir gezinme alanı sağlamak için bağlanan katlanır korkuluk terasları ile genişletilebilir bir kıç güverte etrafında toplanıyor. Kıç platform, güverte ile aynı hizada olacak şekilde yükseltilip kapatılabilen tik tabanlı bir deniz suyu yüzme havuzunu içerecek.

Tersaneye göre Moonflower 72 projesinin dış cephesi, gemi ortasında yivli şeffaf bir çizgi ve yoğun cam kullanımı ile “temiz ve düzenli bir tasarım” sergileyecek.

Nauta Design’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mario Pedol yaptığı açıklamada; “Moonflower 72, tüm Nauta projelerinin temel özellikleri olan modern ancak zamansız tasarımın, teknede yaşanabilirliğin ve deniz ortamıyla maksimum bağlantının tüm temel özelliklerini koruyor. Wider ile projeyi gerçeğe dönüştürmek için doğru teknoloji ve ekip organizasyonu kokteylini bulduk.” diyor.

Amiral gemisi proje hakkında konuşan Wider başkanı Marcello Maggi yaptığı açıklamada; “Bu yat gibi siparişleri bekleyerek tersaneyi yeniden yapılandırmak için büyük yatırımlar yaptık ve 30 yıldır birlikte çalışan mevcut yönetim sayesinde Wider, Moonflower 72’yi en yüksek kalite seviyelerine çıkarmak için uğraşıyor.” dedi.

Moonflower 72, her biri 1.860 kW’lık iki değişken hızlı jeneratör ve yaklaşık 1 MW’lık bir sodyum nikel pil bankasından oluşan bir hibrit tahrik sistemi ile güçlendirilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat