Motoryat

Windy Boats, Royal Huisman Project 404’e takip botu geliştirdi

0

İskandinav tersane Windy Boats, İsveç’in Västervik kentinde şimdiye kadarki en büyük takip teknesi modeli olan SLR/SR60’ı piyasaya sürdü. İlk gövde, 60 metrelik Royal Huisman süperyat Project 404 için bir takip botu görevi görecek.

Yeni amiral gemisi 18,18 metre ölçülerinde ve özellikle bir süper yat takip botu olarak tasarlandı. Tekneyi tanımlayıcı özellikler arasında tam yükseklikte bir ön cam, genişletilmiş bir yay ve seyir halindeki yolcuları korumak ve tekneyi mümkün olduğunca kuru tutmak için gövdede birden fazla çene bulunuyor.

Takip teknesi, dalış ve balık tutma için çevik bir spor teknesinin yanı sıra kıyı keşifleri için bir destek teknesi olarak hizmet edebiliyor. 43 deniz mili azami hıza sahip ve 25 deniz milinde 850 deniz mili menzili ile uzun mesafeli geziler yapabiliyor. Model, her koşulda seyir için tasarlanmış ve demirliyken konforu artırmak için bir gyro-stabiliser ile donatılmış.

Teknedeki dış detaylar arasında geniş bir açık hava misafir alanının kıç tarafındaki büyük bir yüzme platformu ve içecek barı bulunmakta. Güvertenin altında, baş ve kıçta iki kamaranın yanı sıra, bir mutfak ve duşa kabin bulunmakta.

Windy Boats’ın eş başkanı Knut Heiberg-Anderson yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Windy’nin felsefesi her zaman yeni bir stil ölçütü belirleyen ve kendi başlarına pazar lideri olan tekneler tasarlamak ve inşa etmek olmuştur. Sadece dünyanın en büyük tasarımcıları ve ustalarıyla çalışarak, onların tutku ve becerilerinden yararlanan Windy, birçokları tarafından imrenilen bir isim ve ürün yaratmayı başardı.” dedi.

SLR/SR60’ın ilk gövdesi, Proje 404 olarak bilinen, şu anda yapım aşamasında olan 60m Royal Huisman süperyatının sahibi için Malcolm McKeon Yacht Design ve Studio Liaigre ile işbirliği içinde tasarlandı. SLR/SR60 gövdesi, ana geminin özelliklerini yansıtan detaylarla tasarlanmış. “Bu yüksek profilli projede Windy ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Windy’nin Yönetim Kurulu Başkanı Knut Heiberg-Andersen’ı uzun yıllardır tanıyorum ve bu işbirliği fırsatı benim için çok özel. Windy, güçlü bir uluslararası marka ve Malcolm McKeon Yacht Design, onlarla ilişkilendirilmekten gurur duyuyor” dedi tasarımcı Malcolm McKeon yaptığı açıklamada.

İlk SLR/SR60’ın denize indirilmesi ve teslimatının ardından, ikinci bir tekne satıldı ve şu anda Windy Boats tersanesinde yapım aşamasında bulunmakta.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat