Motoryat

Wooden Boats 8.3 metrelik süper teknolojik dolce vita Limo Blue’yu tanıttı

0

Viareggio merkezli Wooden Boats tersanesinin kurucusu ve tasarımcısı Marco Arnaboldi, 50+ metrelik bir megayatı 60 deniz milinde “uçturabilen” ve aynı zamanda kompakt lüks botlardan oluşan eşit derecede özel bir hat geliştirebilen birkaç yat tasarımcısından biri. Limuzin rastgele bir isim değil bu tekne gerçekten otomotiv dünyasının limuzinlerini, çoğu zaman benzersiz olan özel ve lüks araçları, Wooden Boats Limo Tenders’la akla getirmek istiyor.

Marco Arnaboldi yaptığı açıklamada, “İlk Limuzin İhalesini başlattığımda coşkuyla karşılandı ve her biri sahibinin isteklerine göre özelleştirilmiş diğer siparişler takip edildi. 8,3 m’lik ‘Limo Blue’ ile, Fellini’nin ‘Dolce Vita’sından ve zamanın runabout’larının zamansız tasarımından esinlenerek güvertede ve bordalarda stilistik bir çağrışım getirmeyi düşündüm.” dedi.

Aslında bu tekne bir ihaleden çok, kıç tarafına doğru eğimli yuvarlak hatlara sahip bir günlük gezi teknesi, kükreyen 50’ler ve 60’larda divalara ve VIP’lere eşlik eden bazı motorlu tekneleri akla getiriyor. Klasik tasarım, tersanenin bazı ayırt edici özelliklerine sadık kalıyor, yani en üst düzeyde özelleştirme ve kompakt boyutlar (otomatik olarak alçalan güverte evi sayesinde) çok sınırlı yer değiştirmeyle birlikte sunan karbon kompozit yapı. Tüm bunlar, özellikle hız açısından performans gösteren, ancak aynı zamanda denize çok elverişli, her türlü deniz koşuluyla yüzleşmeye çok uygun olan derin bir V gövdesi ile birleştirilmiş. 270 hp içten takma motor ve kuyruk motoru ile “Limo Blue” 35 knot azami hıza ve 30 knot seyir hızına ulaşabiliyor.

8.3 metrelik Limo Blue’nun ek bir özelliğiyse garajda saklanması gerektiğinde küpeşte yüksekliğine kadar alçalan ve navigasyon konumundayken 1.80 m’lik bir iç yüksekliği garanti eden güverte evidir. diye devam ediyor Marco Arnaboldi. “Bu ilk modelin sahibi, pruvada iki mürettebat üyesi için koltukların olduğu açık bir dümen mahallini tercih etti. Güverte köşkü ile korunan küpeşteler boyunca uzanan koltuklarda 10 misafir oturabilir ve kıç tarafta iki adet öne bakan koltuk bulunur. Son olarak kıçta açık havada yelken açmayı tercih eden misafirleri bir sofa karşılamaktadır. Alternatif olarak, köprünün kıçta, kanepenin pruvada olması da mümkün.” diyor.

8 metrelik Limo Tender’ın maksimum kiriş uzunluğu 2,65 metre ve 2,9 tonluk deplasmana sahip. Yerleşik donanım, klima, altı hoparlörlü hi-fi sistemi, şarj cihazları için dört USB soketi, dolaylı LED aydınlatma ve 70 litrelik tatlı su deposu içeriyor. Tekne kategori C olarak sınıflandırılıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat