Motoryat

Yeni Sanlorenzo SX112 tanıtıldı

0

Sanlorenzo, İtalya’daki Cenova Yacht Show’da ilk 34 metrelik SX112 crossover yatını tanıttı.

Zuccon International Project tarafından dış tasarıma sahip olan SX112, ilk olarak 2017 yılında SX88 ile piyasaya sürülen SX crossover model hattının amiral gemisidir.

İtalyan Avlu, sonuç olarak modelin hattın “sağlamlaştırılmasını temsil ettiğini” ve “denizde yeni bir yaşam tarzını” temsil ettiğini belirtti.

Yat hakkında konuşan yönetici Bernardo Zuccon: “Bu model; denizi gerçekten sevenler için, yenilikçi bir geçiş tipi yaşam alanını geleneksel düzen dengeleriyle birleştiren bir üründür, bugün piyasanın talep ettiği ‘olmazsa olmaz’ özellikler de dahil olmak üzere daha kompakt boyutta üretildi” dedi.

Teknede iç mekan tasarımı ise, Sanlorenzo’nun sanat yönetmeni Piero Lissoni tarafından kendi bünyesinde kaleme alınmış. Ana güvertenin eğlence ve rahatlamaya adanmış pruva alanı teknedeki önemli yaşam alanları arasında. Ayrıca misafir konaklaması, üç büyük kabinden oluşan alt güvertede oturmaktadır; bir tekne sahibi ve iki VIP kamarası mevcut. Bir salon alanı, çift kişilik veya iki yataklı ekstra bir kabine dönüştürülebiliyor. Alt güvertede mürettebat alanına bağlı bir mutfak da bulunmakta.

Yatın iç ve dış merdivenleri “Lissoni’nin tasarımının temel ve karakteristik özelliği” olarak tanımlanıyor. İç tasarım, “Japon saflığını ve İtalyan zarafetini”, “alan hissini güçlendirmek için” bronz kaplama aynalarla eşleşen ana güvertede ahşap duvarlarla birleştiriyor. Yumuşak, nötr renkler “sıcak, ev ortamı” yaratıyor.

Piero Lissoni yatı “yüzen bir villa” olarak nitelendirdi. “SX112, Sanlorenzo ile üzerinde çalıştığımız her yeni model gibi başka bir deneysel model” dedi.

“Bu durumda, her zamankinden daha fazla mimari yaklaşıma güvendik: yüzer bir bina. Mekanları, tıpkı bir binada olduğu gibi, iç-dış mekan ilişkisi yaratan çok teknolojik açıklıklar aracılığıyla birbirine bağladık.” diye ekledi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat