Motoryat

Yüksek teknolojili spor yat Azimut S6 Sportfly tanıtıldı

0

Azimut serisinde benzersiz bir konumda yer alan S6 Sportfly, heyecan verici bir deneyim sunmakta. Performans olarak S6’nın en gelişmiş spor yat olmasının yanı sıra akıllı bir seçim de bu modelin tercih edilmesinin sebeplerinden sadece biri.

Sportif olmanın iki bileşeni; tasarım ve performanstır. Dış tasarımında Stefano Righini’nin şık hatları, elmas kesimli pencereleri ve ayrıca yoğun karbon fiber kullanımı sayesinde S6, Sportfly farkını öne çıkarıyor.

Bu durumda görünüşün aldatıcı olmadığını, S6’nın göründüğü kadar hızlı bir tekne olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Roket gibi hızlanışı ve yarış arabası gibi tutuşu, teknede sürüşü keyifli kılıyor. Dalgaları ikiye ayırmak için tasarlanmış bir gövdeye sahip olan, 3 adet Volvo Penta IPS 700 motor ile donatılan S6, dümenindeyken bu gücü size konforlu bir şekilde sunuyor. Sert manevralara hızlıca cevap verirken, demirleme esnasında kolayca yanaşmanıza olanak tanıyor.

IPS kullanmanın birçok avantajlarından biri de titreşimi ve ses seviyesini minimuma indirmesidir. Makine dairesi daraltılarak küçültülebilir ve daha geniş konuk odaları için alan açabilir. Hepsinden öte, 20 knot üzerindeki tüm hızlarda %25’ten daha fazla yakıt tasarrufu sağlamakta.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat