Motoryat

110 metrelik yat konsepti Malena tanıtıldı

0

Rodriguez Design, açık hava yaşamını kalbine yerleştiren Malena adlı 110 metrelik bir süper yat konseptini ortaya çıkardı.

“Şık ve keskin bir profile” sahip olan yat, geleneksel yat tasarımından aktif olarak kaçınıyor ve bunun yerine “mimari bir yaklaşımı” benimsiyor.

Stüdyo kurucusu Josh Rodriguez’e göre lüks konut dairelerinde görülen aynı özellikten ilham alan güneşlenme güvertesi, tekne sahibinin güvertesi ve üst güvertedeki balkonlarla merkezi bir balkon sisteminde kendini gösteriyor.

Rodriguez; “Yan balkon sistemi ile süper lüks bir gökdelenin üzerinde olma hissini yaratmak istedik. Yat nerede demirlenirse, şehrin silüetine bir yenisi daha eklenecek” dedi.

Süper yatta dış mekanlar, her güvertenin dış mekan yaşamına ayrılmış kıç bölümü ile büyütüldü. Yatın kıç tarafında, ana güvertenin kıç kısmını çevreleyen iki adet 9 metreye x 3.5 metrelik sonsuzluk havuzunun ve yedi kişilik bir barın eşlik ettiği bir asma kata çıkan merdivenlere sahip bir hidrolik yüzme platformu mevcut.

Üst güvertede, bir Airbus ACH 160 helikopteri için, öndeyken 24 konuğun oturabileceği kadar geniş bir yemek alanı, dokun ve git helikopter pistine sahip bir uzanma alanı bulunuyor.

Üst bölümde, özel tekne sahibinin güvertesinde, kişisel kullanım için küçük bir yemek alanı ve güneşlenme pedleri ile çevrili 2,2 metrelik bir jakuzi bulunmakta. Tekne sahibinin güvertesine, maksimum mahremiyet sağlayan bir dizi sürgülü dış kapı eklenebiliyor.

Tekne sahibinin güvertesinin üstünde, açık plan güneşlenme güvertesi, yedi kişilik bir bar, başka bir jakuzi ve alt bölüme tekne sahibinin güvertesine iç erişim bulunmaktadır.

Süper yatta konaklama, tekne sahibi güvertesinde bir master süit, ana güvertede altı VIP ve alt güvertede dört double olmak üzere 11 kabinde toplam 24 misafir içindir.

Çelik ve alüminyumdan üretilen Malena, 18 knot maksimum hız ve 12 knot’ta 6.000 deniz mili menzil için hibrit dizel elektrikli tahrik sistemine sahip.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat