Motoryat

28 metrelik Otam 90 GTS 2024 teslimatı için yolda

0

27,8 metrelik amiral gemisi Otam 90 GTS modelinin inşası, gövdesi ve üst yapısı İtalya’nın Cenova kentindeki Otam tersanesinde bir araya getirildi ve motorları, jeneratörleri ve Arneson sürücüleri kuruluma hazır durumda.

Tersanenin Fast & Iconic serisinin yakında amiral gemisi olacak, kompakt ayak izi ve 24 metrenin altındaki yükleme hattı ile “büyük tekne zihniyetine” sahip. Yatın inşaatı, 2024 için planlanan teslimatla programa göre devam ediyor.

Süperyatta gövde, optimum sertlik için cam elyafı ve Kevlar’ı birleştiren çok katmanlı bir kompozit kumaş olan Aramat ile tamamen yapılırken, sert tavan karbon fiberden yapılmıştır. Hafif yapısı ve ikiz MTU motorları ile Otam 90 GTS, 40 deniz milini aşan hızlara ulaşabilecek.

Otam 90 GTS serisi, sert tavan veya açılır tavan, tam veya yarım yükseklikte yan camlar, yan geçiş kapısı olsun veya olmasın ve ana süit için tek veya çift gövde penceresi gibi seçeneklerle mühendislik seviyesinde tamamen özelleştirilebilir olacak.

Süperyat dış tasarım konusunda Otam ile yakın işbirliği yapan BG Design Firm’den Giuseppe Bagnardi’ye borçludur. Bu, F1 yarış arabaları dünyasından ilham alan bir dümen konsolu da dahil olmak üzere “özel tasarım ayrıntıları açısından zengin” bir yapıyla sonuçlandı.

Yatta konaklama, bir ana süit, bir VIP kabin ve bir misafir kamarasından oluşmaktadır. Ayrıca bir salon, divan ve güverte altında bir ofis alanı olacak.

Otam’ın satış ve iletişim müdürü Matteo Belardinelli yaptığı açıklamada; “Bu proje, performansı, özel yaklaşımımızın sunduğu esneklik ve yatın 24 metrenin altındaki tekneler için daha basit düzenlemelere tabi olması nedeniyle çok ilgi çekiyor” dedi. “Otam 90 GTS, her sahibinin kişisel gereksinimlerine göre özel olarak hazırlanmış, olağanüstü, yüksek performanslı yatlar inşa etme misyonumuzun bir başka örneğidir. Bu ısmarlama yaklaşımın lüksün en yüksek ifadesi olduğuna kesinlikle inanıyoruz.” dedi.

Süperyat dünya prömiyerini 2024 Cannes Yat Festivali’nde yapacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat