Motoryat

45 metrelik Hakvoort Project Adur’a ilk bakış

0

45 metrelik Hakvoort motor yat Project Adur üretildiği hangarından ilk kez gün yüzüne çıktı.

Bu etkinlik, Aralık 2018’de gerçekleşen omurga döşeme töreninden bu yana ilk inşaa kilometre taşını oluşturuyor. Hollanda tersanesi, projenin ilk ortaya çıktığı Monaco Yacht Show’un ardından Ekim 2018’de satışını duyurmuştu.

Alüminyumdan Omega Architects’in bir tasarımına inşa edilen Project Adur, “sportif” bir dış tasarıma sahip olacak ve 2021 baharında tamamlanacak. Van Oossanen Deniz Mimarları, daha verimli yakıt tüketimi için Hull Vane patentli bir spoyler ile donatılacak gövdeyi tasarladılar.

Konaklama, ana güvertede özel ofis ve alt güvertede üç misafir kabini içeren bir tekne sahibinin süitini içeren dört kabinde sekiz misafir için konaklama sağlayacak. Diğer önemli özellikleri arasında bir spor salonu, kıç ve burun denizaltı depolama bölümleri ve “yunus dostu sessiz mod” için hibrid tahrik sistemi bulunmakta.

Süper yat motor gücünü ise, 26.5 knot maksimum hıza ulaşabilen bir çift MTU 12V 4000 M93L motorla sağlayacak. Yat ayrıca iki elektrikli takviye motoruyla donatılacak ve 1200 deniz mili seyir hızı ile 3800 transatlantik milden fazla bir menzile sahip olacak. 45 metrelik yatta 8,4 metre beam ve 2,5 metre su çekim mesafeleri bulunacak.

Süper yat satışı yapan Ocean Independence şirketi, yapımı yönetiyor ve satış yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Tekne sahiplerinin tasarım sürecine yoğun olarak dahil olduklarını belirtiyor. Özellikle uzun menzilli ve yüksek hızlı bir yat istediler, yüksek mahremiyet de özellikle belirttikleri önemli bir gereklilikti.” diyorlar.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat