Motoryat

55 metrelik Heesen üretimi süperyat Project Gemini’de inşaat planlandığı gibi devam ediyor

0

Süper yatta ikiz MTU 8V 4000 M63 IMO Tier-III dizel motorlar şimdi kuruldu ve gövde ve üst yapı birleştirildi. Gemini Projesinin Karayipler’de kış sezonu için Ekim 2022’de teslim edilmesi planlanıyor.

Teknedeki ilerleme hakkında konuşan Heesen’in baş işletme sorumlusu Rick van de Wetering, “Pandemi sırasında bir süper yat kadar karmaşık bir şey inşa etmek zor. Ancak programlarımızın ve vardiyalarımızın yeniden düzenlenmesi, geniş Heesen ailesinin büyük esnekliği sayesinde ve her şeyden önce, mükemmel zanaatkarlarımızın eforlarıyla planlamamıza bağlı kalmayı başardık.” dedi.

Frank Laupman’dan Omega Architects tarafından kaleme alınan “kaslı dış hatlara” sahip yat, 55 metrelik Steel sınıfı süperyatlar Solemates ve Pollux’un lansmanlarını takip edecek.

Gemini Projesi, yatın iç mekanını çizen Heesen Luca Dini Design & Architecture arasındaki ilk işbirliğini işaret ediyor. Dini’nin “sofistike iç dekoru” baştan sona bir “geometrik doğrusal tasarıma” sahip olacak.

Süper yat 760GT’luk iç mekana ve tekne sahipleri, misafirler için 400 metrekareden fazla lüks alana sahip. Ana güvertenin önündeki 83 metrekarelik tekne sahibinin kamarası de dahil olmak üzere altı kamarada toplam 12 misafir ağırlanmakta. Teknedeki temel özellikler arasında doğal ışık ve engin okyanus manzaraları için tavandan tabana pencereler, iki kişilik gömme dolaplar, bağımsız siyah bir küvet ve büyük bir duş kabini bulunmakta. Teknenin diğer bölümlerinde, misafir kamarası ve alt güvertede iki ikiz ve iki çift kişilik yatak ile köprü güvertesinde bir VIP kabini bulunmakta.

Project Gemini, iki büyük bronz aynalı tavan paneline ve büyük dikey pencerelere sahip bir ana salona sahip. Bu alan ayrıca 12 kişilik resmi yemek alanına bitişik bir salon içeriyor. Deniz oyuncakları ve ihaleler ön güvertede saklanacak ve alt güverte bir beach club ve sağlıklı yaşam alanına ayrılacak şekilde açılacak. Project Gemini; içinde jakuzi, güneşlenme minderi ve merkezi bar bulunan 110 metrekarelik bir güneşlenme güvertesi de dahil olmak üzere çok sayıda açık alanla donatılacak.

Süper yatta güç ise, 15.5 knot maksimum hız ve 13 knot’ta 4.500 mil transatlantik menzil için ikiz MTU 8V 4000 M63 IMO-Tier III dizel motorlardan sağlanacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat