Motoryat

55 metrelik yeni Conrad Yachts gezgini TUG 55’in tasarımları ortaya çıktı

0

Alman Yacht Couture tasarımcısı Frank Neubelt tarafından yönetilen stüdyo, Polonyalı tersane Conrad Yachts tarafından inşa edilecek 55 metrelik yeni bir kaşifin planlarını açıkladı.

Bu yeni model, ortaklık tarafından üretilen daha önceki 43 metrelik TUG cep gezgininin özelleştirilmiş bir versiyonu olacak.

Tug 55 olarak bilinen proje, yeni kaşifiyle yedi denizi birden gezmeyi planlayan Amerikalı bir tekne sahibi için tasarlanıyor. Süper yatta iç mekan hakkında çok az bilgi ortaya çıktı, ancak çizimlerde bir çekül yayı, lacivert gövde ve üç güverte görülüyor. Gövde hem buz sınıfına sahip hem de Bahamalar gibi sığ sularda veya Amazon nehri yukarısında seyir için düşük draft ve pruvada sahile çıkma yeteneklerine sahip.

Tekne, sahibinin Kuzeybatı geçidi boyunca zorlu yolculuğu üstlenmesi için beş aya kadar kendi kendine yeterli olacak şekilde tasarlanacak. Ayrıca Schottel’in hibrit tahrik ve direksiyon sistemiyle desteklenen sürdürülebilir kimlik bilgilerine sahip olacak.

Tasarımcılar tarafından açıklanan temel özellikler arasında bir helikopter pisti ve balık depolama tanklarıyla tamamlanmış özel bir balıkçı kokpiti yer alıyor. Ayrıca, iki adet 10 metrelik ihale için depolama alanı, kişisel bir denizaltı ve pruvanın özel bir katlanır bölümünden fırlatılabilen bir Jeep tarzı araç tekne sahibine tam olarak keşfedebilme imkanı sağlayacak.

TUG 55 modelinin tanıtılacağı 2021 Monaco Yacht Show’da muhtemelen süper yat için daha fazla bilgi açıklanacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat