Motoryat

Abeking & Rasmussen’in ürettiği Soaring süperyatının teslimi yapıldı

0

Abeking & Rasmussen 68 metrelik süperyat Soaring’i, deniz denemelerini başarıyla tamamladıktan sonra sahibine teslim etti.

Ocak ayında piyasaya sürülen özel yapım motoryat, Kuzey Denizi’nde deniz denemelerine çıkmak için Mart ayında avludan ayrılarak Lemwerder’daki Alman tersanesine geri döndü. Mevcut koronavirüs koşulları nedeniyle teslimat kutlaması, ilk planlanandan çok daha küçük bir ölçekte gerçekleştirildi.

Soaring’in, iç ve dış tasarımı “sahibinin istemediği hiçbir şey bırakmayan ısmarlama yüzen bir ev” olarak tanımlayan Focus Yacht Design tarafından gerçekleştirildi.

Tasarım stüdyo genel müdürü Thomas Mühe, Soaring’in tasarımının “aynı anda hem modern hem de zamansız” olduğunu belirtti.

Soaring’in güneşlenme terası bir bara ve jakuziye ev sahipliği yaparken, alt güvertesinde bir plaj kulübü, spor salonu, buhar odası ve yüzme platformu bulunuyor ayrıca 17 kişilik mürettebata kadar konaklama imkanı sağlıyor.

Superyacht Technical Services projes sahibi adına süperyatın inşasını yönetti.

Soaring, Ocean Independence ile charter için listelenmiş ve küresel seyahat kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra seyir için uygun olacak.

Süperyat güç kaynağı olarak ise iki adet 2000hp MTU 12V4000 dizel motor kullanmakta.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat