Motoryat

Amer Yachts, 35,5 metrelik amiral gemisi Amer 120’yi denize indirdi

0

İtalyan üretici Amer Yachts, yeni 35,5 metrelik amiral gemisini İtalya’nın Liguria kentindeki Permare Group tersanesinde denize indirdi.

Amer 120, Ekim 2021’de sahibine teslim edilecek ve özel yat veya kiralık tekne olarak kullanılmak üzere tasarlanmış. Süper yat Permare tarafından şirket içinde tasarlanan bir dış cepheye ve Stefano Tini tarafından kaleme alınan iç mekanlara sahip.

7,7 metre genişliğindeki teknede konaklama beş kamarada on kişi içindir. Güç, 28 knot azami hız ve 24 knot seyir hızı için dört Volvo Penta 1350 motorundan geliyor. Tahrik sistemi, Seakeeper jiroskopik dengeleyici ve Humphree kanatçıklarla tamamlanmış.

Süper yatta iç mekanlarda, girişte bir salon ve toplam 10 kişilik bir yemek masası bulunan açık plan bir ana salon görülmekte. Teknede diğer bölümlerde, hem ana güvertedeki hem de alt güvertedeki kabinlerdeki büyük pencereler, konukları okyanus manzarası ve bol doğal ışık ile ödüllendiriyor.

Amer 120, bu hafta Cannes Yat Festivali’nde görücüye çıkacak.

2019 yılında tersane, o yılki Cenova Uluslararası Tekne Fuarı’nda daha çevreci, sürdürülebilir malzemeler kullanmak için fiberglastan vazgeçme sözü verdi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat