Motoryat

Antonini Navi 40 metrelik modüler yat konsepti olan UP40’ı ortaya çıkardı

0

Üretime yeni başlayan inşaatçı Antonini Navi, UP40 adlı 40 metrelik modüler gövde süper yat konseptini ortaya çıkardı. “Utility Platform 40” yani UP40 olarak adlandırılan yat, sahibi tarafından seçilen üst yapıya göre üç farklı model için bir temel görevi gören 40 metrelik bir çelik platform üzerine inşa edildi. Bunlar bir motor yat, crossover veya spor kaşifidir.

Üretici, bu durumun “teslimat sürelerinde büyük bir düşüş” ile sonuçlanacağını ve tekne sahiplerinin sözleşmeyi imzaladıkları andan itibaren sadece 12 ay beklemek zorunda kalacağını söyledi.

Antonini Navi ortağı ve satış müdürü Aldo Manna yaptığı açıklamada; “Bu, tekne sahiplerinin, sadece iç mekanlarda değil, aynı zamanda en önemlisi fonksiyonel tipte inşaat devam ederken süperyatlarını kişiselleştirebilecekleri anlamına geliyor. Sonuç ise gövde tasarımı ve konstrüksiyonu zaten tamamlandığından, maksimum seçim esnekliği ve daha kısa teslimat sürelerini beraberinde getirecek.” dedi.

Fulvio de Simoni tarafından şirket içi mühendislik ekibiyle işbirliği içinde tasarlanan proje, maksimum güvenilirlik ve deniz tutuşu için tasarlanmış bir gövdeye sahip. Teknede tahmini menzil, 10 deniz milinde 5000 deniz mili, 12 deniz mili seyir hızı ve 14 deniz mili maksimum hız özellikleri mevcut.

Teknenin diğer bölümlerinde ise, iç düzen, kabin sayısı ve boyutundan en küçük dekor detaylarına kadar bireysel özelleştirmeler için geniş bir tercih imkanına sahip.

İlk UP40’taki gövde inşaatı bu Eylül ayında başlayacak. Üretim süreci bu senenin Nisan ayında Antonini ailesinden gelen 10 milyon € ‘dan fazla yatırımla Gruppo Antonini tersanelerinin yeni süper yat üreticisi markası Antonini Naviyi oluşturmasıyla gerçekleşti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat