Motoryat

Arcadia yeni 29 metrelik modeli A96’yı sunuyor

0

İtalyan tersanesi Arcadia, A96 adlı 29.3 metrelik yeni bir modelin kapağını kaldırdı. Artan küresel sağlık talebinden ilham alan tasarımı, doğayla bağlantı kurmaya ve yatın çevreyle uyumunu geliştirmeye odaklanıyor.

A96 serisindeki ilk ünite şu anda tersanenin Sorrento tesislerinde inşa ediliyor ve Arcadia, bunun Sherpa serisinin manevra kabiliyeti ve hızını markanın A serisine özgü büyük hacimlerle harmanlayan yeni bir serinin ilki olacağını belirtti.

İlk modelde, yatın iç tasarımı Igor Lobanov’a ait ve 8,7 metre genişliğinden tam olarak yararlanan “çoklu esnek bir düzene” odaklanıyor.

Basın toplantısında, Arcadia’dan Francesco Ansalone, yatın dış tasarımının “üst yapı, cam ve pencere kullanımı” dahil olmak üzere “tipik Arcadia unsurları” içerdiğini söyledi.

Toplamda, yat yaklaşık 400 metrekare kullanılabilir alan sunuyor ve sessiz modda sekiz ila dokuz saat sağlayan güneş panelleri ile donatılacak.

Açık havada yaşam alanları açısından yat, kıç oturma yemek düzenine doğrudan bağlı olan açılır korkuluklara sahip geniş bir beach club’a sahip. Bu da sosyal alanlar arasında bir akışkanlık hissi uyandıran sürgülü kapılar aracılığıyla ana salona bağlanıyor. Teknenin diğer bölümlerinde, yatın daha “samimi” düzenlemeler için mükemmel olan geniş bir ön güvertesi bulunuyor.

A96, beş kabinde misafirler için konaklama imkanı sunacak. Çevre dostu malzemeler, cam, mermer, yontulmuş yüzeyler ve bol miktarda doğal ışıkla birlikte çalışacak.

Dört Volvo IPS motoru yata 24 knot azami hız ve 16 knot’ta 600 deniz mili menzil sağlayacak. 10 deniz milinde A96, 2.000 deniz mili menzile sahip olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat