Motoryat

Beşincisi üretilen Arcadia A115 modelinin iç ve dış tasarımı göz kamaştırıyor

0

Tersanesi Napoli’de bulunan Arcadia Yachts firması tarafından beşincisi üretilen 35 metrelik Arcadia A115’in bu son üretimi, yenilenen tasarımıyla göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip. Daha önce dört adet üretilip satılan modelin bu beşincisi için tasarım değişikliğine gidilmiş.

Milan merkezli tasasrım firması Hot Lab ile işbirliği sonucunda hazırlanan bu yeni Arcadia A115’in üretiminin devam ettiği ve 2021 yılında teslim edileceği belirtildi. Ancak yatın konsept fotoğrafları ise bugün yayınlandı.

140 metrekarelik üst ana güvertesi bulunan ve 2 tane de ayrı güverteye sahip olan yatın iç mekanlarıyla birlikte toplamda 500 metrekarelik bir yaşam alanı bulunuyor.

Tam boy penceler, iç mekan ile güverteleri birbirine bağlarken çok daha büyük görünmesi amaçlanılmış. Ayrıca yine tam boy camdan oluşan ve geniş açılan kapılar da iç mekan ile dış mekanı birleştiren bir tasarım oluşturuyor.

Ana güvertede bir bar alanı, 10 kişilik büyük bir yemek masası, dinlenme ve güneşlenme alanı bulunuyor. Ayrıca şık bir tavan ve aydınlatma tasarımıyla da geceleri de güzel bir görünüm sağlanmış.

İç mekanda da büyük bir oturma grubunun olduğu salon, yine sadece bir bölme ile yemek bölümünden ayrılıyor. Böylece daha ferah bir tasarım elde edilmiş. İç mekanın denize bakan camları da tavandan zemine uzanıyor. Yine iç mekanda 10 kişilik büyük bir yemek bölümü yer alıyor.

12 misafirin konaklama imkanının bulunduğu yatın odaları da ortalama 40 metre kare genişliğe sahip. Görevliler için de 8 kişinin konaklayacağı toplamda 4 kamara bulunuyor.

Lüks tasarımı, kış bahçesi tadında komple camla bezeli (tavanında güneş enerji paneli olan) detayların yer aldığı ve yine geniş bir mutfağa sahip Arcadia A115, gücünü her biri 1300hp güç üreten iki MAN V8 motorundan alıyor. Ulaştığı en yüksek hız ise 17 knot, ancak tavsiye edilen hız ise 14 knot.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat