Motoryat

Bilgin’in 80 metrelik yatı Tatiana’nın deniz testleri başladı

0

Şubat ayının sonunda, Türk yat üreticisi Bilgin Yachts’ın 80 metrelik amiral gemisi modeli Tatiana’nın üretiminin tersane ayağının tamamlandığını, suya indirilip son rötuşların yapılacağını aktarmıştık.

Bilgin, Tatiana’nın son işlemlerini de tamamladıktan sonra deniz testlerine başladı. Beylikdüzü’ndeki tersanede yapılıp suya indirilen Tatiana, İstanbul sularında test sürüşü yapmakla meşgul.

80 metrelik Bilgin 263 modelinin ilki olan Tatiana’dan sonra aynı modelden iki adet daha üretilecek. Sırasıyla bunların da 2021 ve 2022 yıllarında teslim edilmesi bekleniyor.

%100 temiz hava emisyonu özelliğine sahip olan IMO Tier III sertifikası bulunan yat 19 knot hıza kadar ulaşabilirken normal seyrini 12 knot hızda gerçekleştiriyor.

Bu arada Bilgin’in Mayıs ayında daha büyük bir yat olan 85 metrelik modelinin de üretimine başlayacağını belirtelim. Ancak yeni üretime başlayacak olan modelin üretiminin 2023 yılında bitmesi bekleniyor. Bilgin aynı zamanda 74 metrelik de bir modelin de 2022 tarihine yetişmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat