Motoryat

Chelsea FC sahibi Roman Abramovich, filosuna ikinci bir süper yat ekliyor

0

430 milyon sterlin değerinde olan Solaris adlı süper yat yakında tamamlanacak. Açık gri renkli olan süper yat, sekiz güverte ile tamamlanmış, 140 metre uzunluğunda geniş bir alana sahip ve açık hava plaj kulübü, spor salonu, asansör, helikopter pisti, yüzme havuzu, jakuzi ve sauna gibi lüks özellikler içerdiği belirtiliyor.

Solaris, Abramovich’in diğer süper yatı Eclipse’in küçük kız kardeşi olacak. 152 metrelik Eclipse 2010 yılında teslim edildiğinde dünyanın en uzun özel yatı seçildi. Kapsamlı özelliklerinin bir güzellik salonu, dans pisti ve hatta bir füze tespit sistemini kapsadığı söyleniyor. 2015’teki bir dizi yenilemenin ardından, yaklaşık 1 milyar sterlin değerinde olduğu düşünülüyor.

Yine de Solaris’in denize indirildikten sonra “yılın yatı” olacağı bildiriliyor ve ayrıntılar çok gizli tutuluyor, ancak sahibi için muhteşem bir katkı olacak.

Solaris, Bremerhaven’deki Lloyd Werft tersanesinde yapım aşamasında. Tamamlandığında, kendisini dünyanın en güçlü yatı yapacak iki gelişmiş motora sahip, 36 yolcu ve 60 kişilik mürettebatı barındıran 48 kabini olması bekleniyor. The Times, motorların kendi türlerinin en güçlüsü olduğu düşünülen düşük emisyonlu, düşük titreşimli Azipod’lar (bir tür elektrik iletimli deniz tahrik ünitesi) olduğunu ekliyor. Solaris’in, bu yılın sonundaki teslimatı öncesinde, yaz aylarından önce deniz denemelerine başlanacağı bildiriliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat