Motoryat

Dynamiq yeni GTT 160 modelini tanıtıyor

0

Dynamiq yapılandırılabilir süperyatlar serisi yeni bir proje üzerinde çalışıyor bu yeni bir GTT 160. Tamamen alüminyum 160 metrelik (49,5 metrelik) sportif süperyat, farklı hedefleri yaşamak veya Atlantik’i hızlı bir şekilde geçmek isteyen günümüzün hareketli, aktif sahiplerini hedefliyor.

Dobroserdov Design’ın gösterişli, çağdaş tasarımıyla GTT 160, altı kabinde 12 konuk ve sekiz kişiye kadar mürettebat bölümünde konaklama imkanı sunuyor. Özel lüks kamara ana güvertededir ve iki büyük sabit yan balkona sahiptir. Kahvaltı barlı mutfak, hem profesyonel bir şef tarafından hem de arkadaşlarla yemek pişirmek için tasarlanmıştır.

Üst güverte, 75 inç ekranlı bir sinema salonunun yanı sıra bir bar alanına sahiptir. Güneşlenme terası ve güneşlenmek için bolca alana sahip ikinci bir dümen pozisyonuna ev sahipliği yapıyor. Normalde, ana güverte kıçında 12 kişilik jakuzili büyük bir plaj kulübü ve sauna, hamam ve masaj masası için yer alan dönüştürülebilir bir spor salonu bulunan kapalı bir spa alanı içerecek şekilde tasarlanmıştır.

GTT 160 sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda gelişmiş yerleşik teknolojiye de sahip. Hollandalı hidrodinamik uzmanı Van Oossanen Donanma Mimarları, Dynamiq uzun vadeli ortakları, sürüklenmeyi azaltan ve yakıt verimliliğini artıran ekstra kaldırma için kıç Hull Vane folyo ile hızlı yer değiştirme gövdesini tasarladı. Sonuç olarak, yat MAN 6 silindirli (537 kW) motorlarla donatıldığında en yüksek hız olarak 17 knot seviyesine ulaşabiliyor.

Güverte Planları

Transatlantik geçişler 14 deniz milinde mümkündür ve 10 deniz milinin ekonomik hızında maksimum menzil 4.000 deniz milidir. Hıza öncelik vermek isteyenler, 23 knot hız için daha güçlü bir MAN V12-1800 motor çifti sunacak olan S versiyonuna yükseltebilir. Sıfır emisyonlu elektrik moduna sahip isteğe bağlı bir hibrit sistem, 8 knot’a kadar sessiz seyir sağlayabiliyor.

Paketi tamamlamak için GTT 160, ileri garajda 21 metrelik bir tender a ev sahipliği yapıyor ve maksimum kalkış ağırlığı 3.000 kg olan bir dokun ve git helipad platformu ile donatılmış.

Teknik Özellikler

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat