Motoryat

En büyük yatlardan Madame Gu ve yeni yatlar Arrow ve Voice Türkiye’deydi

0

2018-2019 döneminde Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası seçilen Yalıkavak Marina, yabancı mega yatlardan yoğun ilgi görmeye devam ederken, en yeni, en güzel, en teknolojik ve en büyük süper yatları yeniden ağırlamanın sevincini yaşıyor.

Dev yatların soluğu Yalıkavak Marina’da almaya başlaması ile muhteşem Kaiser, White ve Ares’in ardından tüm görkemi ile 99 metrelik Madame Gu, 2020 yılında sahibine teslim edilen 75 mt’lik süper yat Arrow ve 62 mt’lik Voice ilk seyirlerinde Yalıkavak Marina’yı seçtiler. Bu muhteşem tekneler, süper lüks tekneler dünyasında güçlü ve çığır açan yeni bir türün temsilcileri.

Mega yatların en büyük ve görkemlilerinden biri olan ve Feadship tarafından Hollanda’da üretilen özel motor yat Madame Gu da bu yaz Yalıkavak Marina’yı tercih etti. Yapımı dört yıl süren, 99 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde ve 18 kamarası olan megayat Madame Gu, Yalıkavak Marina’ya demirledi. Madame Gu’nun içinde spor salonu, jakuzi, asansör ve helikopter pisti bulunuyor.

Yine 2020 yılında sahibine teslim edilen 75 mt’lik süper yat Arrow süper lüks teknelerin yeni ve çığır açan çizgisinin öncüsü olarak tanınıyor. Feadship De Voogt Naval Architects tarafından dizayn edilen tekne çelik bir gövdeye sahip. Teknedeki diğer olanaklar arasında güneşlenme terasında özel yapım mozaik astarlı bir jakuzi ve eşsiz bir bar alanı ile tamamlanmış bir plaj kulübü de bulunuyor.

2020 model 62 mt’lik özel süper yat Voice CRN tarafından İtalya’da üretilen en yenilikçi teknelerin başında geliyor. Ancona tersanesinde üretilen özel yatın müthiş iç ve dış mimarisi, Nuvolari&Lenard tarafından yapıldı. Voice, 6 özel kabininde 12 misafire kadar ağırlama yapabiliyor. Bu özel yat içinde jakuzi, garaj, güneşlenme ve yüzme alanı bulunuyor.

Türkiye’nin gururu, Yalıkavak Marina’nın 2020-2021 döneminde Dünyanın En İyi Süperyat Marinası seçilebilmesi için OY VERIN! 2018-2019 döneminde sizin oylarınız sayesinde kazandığımız bu hak edilmiş ünvanı elimizde tutmamıza ve dada çok süper yatı Türkiye’ye getirmemize destek! The British Yacht Harbor Association (TYHA) tarafından düzenlenen bu organizasyon için oy verme süreci devam ediyor. Tek yapmanız gereken buradaki LINKE TIKLAMAK, açılan sayfada Yalikavak Marina yazarak e-mail adresinizi ve varsa teknenizin ismini yazmak (tekneniz yoksa bu alana istediğiniz bir kelimeyi yazabilirsiniz). Sonuçlar Eylül 2020’de açıklanacak. HER oyunuz bizim için çok değerli!

Aynı anda 620 yatı ağırlayabilen Yalıkavak Marina hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunuyor. Dünyanın önde gelen 100’den farklı markasına ev sahipliği yapan Yalıkavak Marina, Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunan gurme restoranları, butik otelleri ve Avrupa Birliği (“AB”) normlarındaki Mavi Bayraklı plajıyla deniz tutkusunu lüks resort anlayışıyla harmanlayarak kişiye özel eşsiz bir marina deneyimi sunuyor.

Göz alıcı güzelliği ve çekici mekanlarının yanı sıra Yalıkavak Marina, marina operasyonlarını kusursuz yöneten iyi eğitimli ve tecrübeli çalışanları ve tüm yıl boyunca marinanın güvenliğini sağlayan etkili güvenlik ekibi ile de göz dolduruyor. Yalıkavak Marina ayrıca 1000 amper – 380 volt kıyı elektriği, 7/24 palamar hizmeti, dalgıç hizmeti, 7/24 aktif güvenlik elektronik kontrollü girişler, her bağlama noktasında yüksek hızlı WiFi bağlantısı, yakıt istasyonu, gümrüksüz yakıt imkanı ve helikopter pisti olanaklarının yanı sıra gümrük kapısı olarak da işlev görüyor. Yalıkavak Marina dünyaca ünlü markaların ve seçkin yaşam alanlarının dahil olduğu bölgenin en büyük lüks AVM’sine ve ödüllü Beach ve Boutique otellere de ev sahipliği yapıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat