Motoryat

Gianni Agnelli’nin tasarımı 1960’ların ikonik sürat teknesi 21. yüzyılda seyir için yeniden dizayn edildi

0

1968’de İtalyan milyarder playboy, stil ikonu ve Fiat başkanı Giovanni “Gianni” Agnelli, süper şık 37 fitlik sürat teknesi G.Cinquanta ile ciddi ilgi yarattı. Dünyanın dört bir yanındaki deniz meraklıları için rüya teknesi haline geldi ve tüm zamanların en ikonik sürat teknelerinden biri olmaya devam ediyor. Şimdi, 50 yılın ardından, 60’ların klasiği 21. yüzyıl için yeniden tasarlandı.

G-Fifty olarak adlandırılan yeni nesil konsept, Levi Designs’dan Renato “Sony” Levi ve PMP Design’dan Pasquale Mario Passalacqua tarafından kaleme alındı. Levi, orijinal G.Cinquanta’yı tasarladı ve yeni tekneye eşit derecede zarif bir estetik kazandırmayı başardı. 1967 modeliyle aynı agresif hatları ve iğneye benzer yayı kullanıyor ancak en son teknoloji ve malzemelerle donatıldı.

Teknede en belirgin değişiklik, dış cephenin yapımında oldu. Selefi, dört kat çapraz olarak yerleştirilmiş maun tahtalı soğuk kalıplanmış derin V gövdeye sahipken, modern speedster karbon kompozitten üretildi. Bu, çeliğin tüm gücüne sahip, ancak son derece hafif bir malzeme. Tekne ayrıca fazladan 10 fit kazandı, bu da ona toplam 47 fit uzunluğunda ve daha etkileyici bir duruş kazandırdı.

Yeni G-Fifty eskiye göre daha fazla güce sahip. G.Cinquanta’nın performans özelliklerinin göz ardı edilecek bir şey olmadığı düşünüldüğünde, bu oldukça etkileyici bir başarı. Dörtlü İtalyan yapımı, 8 litrelik BPM Vulcano V8 motorlarla güçlendirilmiş olan nostaljik deniz çığlığı atı, 1280 hp ile gürleyecek ve 50 knot’luk en yüksek hıza ulaşabilecek. Sürüm 2.0, çeşitli beygir gücünde mevcut olan iki Mercury Racing motoru lehine dört V8’den kaçınıyor.

G-Fifty’nin tahmini maksimum hızı 78 knot’dur, bu da onu, tıpkı Agnelli’nin yaptığı gibi, Fransız Rivierası’nı parçalamak için mükemmel bir hızlı tekne haline getiriyor.

PMP Design 2022 teslimatı için sipariş alıyor. Fiyatlandırma talep üzerine mevcut, ancak en az altı haneli bir rakamla yüzleşmeye hazır olun.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat