Motoryat

Heesen 50 metrelik lüks projesi Project Altea’yı tanıttı

0

Hollandalı süperyat üreticisi olan Heesen Yachts, 49.8 metrelik tamamı alüminyum iskelete sahip süperyatı Project Altea’yı duyurdu. Üretimine başlanan ve 2021 yılının Mayıs ayında teslim edilmesi planlanan Project Altea için koronavirüs döneminde de üretim devam ediyor.

Heesen tarafından üretilen ve 2017 yılında teslim edilen, şu sıralar Home adıyla sularda gezen, aynı zamanda sahibi tarafından satışta da olan yat ile aynı model ailesine sahip olduğunu da belirtelim. Yine 49.8 metre olan Home isimli süper yat için şu an vergiler hariç istenilen fiyat 35.6 milyon euro.

Project Altea’nın konaklamak için toplamda altı adet odasının bulunacağı ve 12 misafirin lüks konaklama imkanına sahip olacağı belirtildi. Görevli içinse 9 kişilik kamaralar hazırlanmış.

Heesen, Project Altea için de yine Home’da tercih ettiği hibrid motor sistemini tercih etmiş. İkiz MTU 12V 2000 motoru bulunan ve her biri 1500 HP hüç üreten yatın ulaşacağı en yüksek hız 19.5 knot. 12 knot hızda ise 3750 deniz mili yol alabileceği belirtiliyor.

Heesen, geçtiğimiz günlerde 1988 yılında ürettiği ve o dönem dünyanın en hızlı yatı olan Octopussy’nin üretim aşamasını anlatan bir belgeseli YouTube kanalı üzerinden paylaşmıştı. Eğer göz atmak isterseniz ilgili haberimizden videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat