Motoryat

Heesen, 59 metrelik Süper Yat, Project Skyfall’ın inşasına başladı

0

Heesen, tamamı alüminyumdan oluşan süperyat Project Skyfall’ın üretimine başladı. İnşaatın kilometre taşı 1 Ekim’de gerçekleşti. 2023’te teslim edilmesi planlanan Project Skyfall, Heesen’in şimdiye kadarki en güçlü süperyat projesi olacak. Toplam 22.000 beygir gücünde tahrik paketi ve dört su jeti ile donatılan yat, hafif yük koşullarında 37 knot azami hıza sahip durumda. Motorlar ayrıca IMO Tier III düzenlemeleriyle uyumlu olacak.

Teknenin dış tasarımı ise, sahibi tarafından özel olarak seçilen Omega Architects’in denetiminde sunuluyor. Teknenin en önemli özelliklerden biri, kıç tarafına oturacak olan balıkçılık kokpiti. Heesen, gemi sahibini “hız tutkusu olan zeki bir yatçı” olarak tanımlıyor.

900GT’nin iç mekan tasarımı, alt kattaki dört süitte 10 misafir için konaklama içerecek. Bu arada köprü güvertesi, tekne sahibinin konaklamasına ayrılmış. Bu, jakuzi ve dinlenme oturma alanları ile donatılmış özel bir terasa açılan, arka tarafa bakan geniş bir süitten oluşmakta.

Teknede ana güvertede 12 misafirin oturabileceği büyüklükte bir yemek masası, bir “sohbet alanı” ve arka güvertede bir yemek alanı daha bulunmakta. Büyük sürgülü kapılar teknenin dış mekanını, kapalı oturma alanı ve bar ile birleştiriyor. Sinema ve oyun masasıyla tamamlanan bir medya odası ön tarafta yer alıyor.

Ön güvertede çok çeşitli tender ve su oyuncakları depolanabilecek, lazarette ise özel bir beach club ve 40 kamış kapasiteli bir ‘balıkçı mağarası’ içeren sağlıklı yaşam alanı olacak.

Yat hakkında konuşan Heesen’in tasarım ve geliştirme müdürü Peter van der Zanden yaptığı açıklamada; “SkyFall Projesi bizi kutunun dışında düşünmeye ve akıllı mühendislik çözümleri aramaya zorladı. Heesen’de, müşterilerimizden gelen zorlu taleplere ustaca çözümler bulmak için düşünme şapkalarımızı takmaktan keyif alıyoruz.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat