Motoryat

Heesen’in Project Altea yatının iç tasarımı gösteren fotoğraflar yayınlandı

0

Hollandalı yat üreticisi Heesen Yachts’ın geçtiğimiz hafta tanıttığı 49.8 metrelik, alüminyum gövdeye sahip süperyat projesi Altea ile ilgili yeni bilgiler geldi.

Şu sıralar üretimine başlanan ve önümüzdeki senenin Mayıs ayında teslim edilmesi beklenen Altea’nın hazırlanan iç tasarım konsept görüntüleri yayınlandı.

Kendisiyle aynı boyda olan Home isimli yata benzeyecek olan Altea’nın dış tasarımı Omega Architects’ten Frank Laupman tarafından yapıldı. İç tasarımı ise İtalyan stüdyo olan Cristiano Gatto’ya ait.

Lüks bir rezidans konforunda hazırlanan iç tasarım, adeta denizde olduğunuzu unutturup, deniz manzaralı bir evdeymişsiniz hissine kapılmasına sebep olacak cinsten.

12 Misafirin 6 odada konakladığı odaların toplamı 350 metrekareyi buluyormuş. Odalarda, tıpkı salon ve lobide olduğu gibi büyük penceler kullanılmış. Böylece deniz manzarasından fazlasıyla yararlanılması hedeflenmiş.

İki MTU 12V 2000 M72 motora sahip olacak Altea’nın 19.5 knot hıza ulaşacağı, rahat seyrini ise 12 knot hızda gerçekleştireceği belirtiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat