Motoryat

Keşif yatı Grand Rusalina, Cannes’da görüntülendi

0

Amerikalı üretini Trinity Yachts tarafından 2006 yılında Ulysses adıyla üretilen, daha sonrasında ise el değiştirmesiyle birlikte Grand Rusalina ismini alan keşif yatı, son olarak Cannes açıklarında görüntülendi.

Mevcut sahibi tarafından da satılığa çıkarılan keşif yatı, 14 yıldır sularda geziyor. 2014’te satın alıp ismi Grand Rusalina olan keşif yatının en önemli özelliği ise sahip olduğu büyük depo sayesinde tek depoda çok uzun yol alabilmesi. Zaten keşif yatı olma özelliğiyle de keyif kullanımından daha çok keşif için barındırdığı özelliklerle dikkat çekiyor.

12.5 knot hızda tek depoyla 6 bin deniz mili yol alabiliyor. Bu da diğer lüks yatlara oranla neredeyse 2 kat daha fazla yol alabildiğini gösteriyor. Ulaştığı en yüksek hız ise 14.5 knot.

19 kişilik misafir konaklama kapasitesi bulunan Grand Rusalina, ön güvertesinde 5 kişilik bir minik denizaltı taşıyabiliyor. Görevli konaklama kapasitesi ise 16 kişilik.

60 metre uzunluğunda ve 11.44 metre genişliğindeki keşif yatı için sahibi tarafından istenen ücret ise 22 milyon 900 bin euro.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat