Motoryat

Klasik çizgisi ve yeni standart özellikleriyle “Boston Whaler 280 Vantage”

0

280 Whaler eski modeli 270 Vantage’ın yerini alacak birçok yeni özellikle birlikte geliyor; 21 derecelik deadrise şeklindeki gövdesi yeniden tasarlanmış olmasına rağmen, çift konsollu model 270’e benzer bir çalışma sistemine sahip. Whaler daha geleneksel bir yay şekli seçmiş ve klasik kare gövdeli tasarımından bir çıkış olan Carolina parlamasını tasarımına dahil etmiş. Mühendislik direktörü Roberto Garza, “Bu, gövde çok daha denize elverişli bir görünüm kazandırıyor ve denizde kayarken suyu gövdeden uzaklaştırarak daha az su saçan bir sürüş sağlıyor”diyor.

Whaler’e göre, standart güç, maksimum 250 ila 40 V8 Mercury Verados motorla sağlanıyor. Bu güç, giriş seviyesi kayıkçılar için fazlasıyla yeterli, ancak daha deneyimli sürücüler için başka paketler var. Maksimum nominal güç, üreticiye göre 54.2 knot maksimum hız sağlayabilen 400 beygirlik bir çift motorla sağlanabiliyor. Seçenekler arasında Mercury joystick pilotu ve yerleşik otomatik pilot bulunur. Kokpit ayrıca entegre bir ön cam çerçevesine ve manevra yapması çok kolay bir açılır koltuk gibi alan optimizasyon özelliklerine sahiptir. Eğlence için, bir ızgaraya yükseltilebilen standart bir lavabo var. Balıkçılık için iki adet 25 galonluk balık kutusu, 19 galonluk bir yaşam alanı mevcut.

Pruvadaki sarmal koltuklar birden fazla konuk için alan sağlıyor. Ayrıca pruvada bir merdiven ve entegre bir duş başlığı içeriyor.

Balina avcıları (Whaler) zamanla biraz değişti ama bir şey sabit kaldı o da tekne üreticisinin hala sağlam, güvenilir tasarıma öncelik veriyor oluşu. Konuşulacak ekstra hiçbir özelliği olmayan eski Whaler’ın sağladığı tüm eğlenceyi düşünürsek bu yeni versiyon teknenin yeni nesil kayıkçılara yaşatacağı mükemmel deneyimi hayal etmek hiç de zor değil.

Teknik Özellikler

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat