Motoryat

Kyron Design 70 metrelik keşif yat konsepti Nzuri’yi ortaya çıkarttı

0

Acemi tasarım stüdyosu Kyron Design ilk süper yat tasarımını ortaya çıkardı; 70 metrelik sefer yatı Nzuri.

“Yumuşak ama güçlü” dış çizgiler ve “fütüristik” bir tasarıma sahip olan Nzuri, çelik bir gövdeye ve kısmi fiberglas üst yapıya sahip.

Yat, kutup bölgelerinden Galapagos Adaları’na kadar uzak bölgelerde navigasyon için tasarlanmış ve tam donanımlı bir keşif ekipman odası içeriyor. Yat, inşa edilirse tahmini maksimum 22 knot hıza ve 4000 deniz mili menzile sahip olacak.

Ana güverte, iki Audio Quattro AI aracını saklayacak kadar büyük ve bir bara ve eğlence için bolca alana sahip.

“Zengin” iç mekanın içinde, dairesel salon, geniş kapsamlı okyanus manzarası, klasik dekor ve özel mobilyalar ile yatın “kalbi” olarak tanımlanıyor. Çok yönlü alan, gündüz oturma alanından gece yemek odasına dönüşebiliyor.

Nzuri diğer bölümlerinde ise, 10 kabinde toplam 20 misafir için konaklama ve özel bir mürettebat odası sunmakta.

Tekne sahibinin süiti, özel sahibinin güvertesinin pruvasının ucunda yer alıyor ve duşakabin, küvet ve sauna odası bulunan bir banyo içeriyor.

Helikopter pistine dönüşen büyük yüzme havuzu da tesis sahibinin güvertesinde yer almakta. Bu arada yukarıdaki güneşlenme güvertesi bir jakuzi ve yıldızları seyretmek için mükemmel bir açık manzarayla donatılmış. Tekne ayrıca; kıç taraftaki büyük beach club, ikinci bir bar, sedirler ve geri çekilebilir güverte ile donatılmış.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat