Motoryat

Lazzarini Design, 27 metrelik Ferrari’den ilham alan yat konseptini ortaya koyuyor

0

Lazzarini Design, GranTurismo Mediterranea (GTM) adlı Ferrari’den ilham alan 27 metrelik bir süper yat konseptini ortaya çıkardı.

Klasik bir Ferrari süper otomobilinin tasarımından ilham alan konsept, hafif karbon fiberden yapılmış çarpıcı kırmızı bir üst yapı ile karakterize ediliyor. Stüdyo, “Denizlerin Ferrari’sinin nasıl görüneceğini hayal etmeye çalıştık” dedi.

Konsept, üçlü Man v12 motorları, bir Arneson şanzıman ve merkezi bir Hamilton Jet sürücüsünden oluşan hibrit bir tahrik sistemi sayesinde 70 knot’luk bir azami hıza sahip.

Stüdyo, “Pervaneler yönlendirmede sınırlıyken, jet, yüksek hızlarda hızlanma ve dönüş derecelerinde itme sağlayacak” dedi.

Süper yatın göze çarpan tasarım özelliği, konseptin kıç tarafında büyük bir Ferrari tarzı “tampon” bulunan kıç güvertedeki katlanır kıç aynalığıdır. GTM’de yarış arabası tarzı bir kokpit bulunurken, iki büyük kanepeli ana salon arka bölümde yer alıyor ve iki çift kişilik misafir kabininden birine açılıyor.

Konaklama, her biri ana güvertede ve alt güvertede bulunan iki kamarada dört kişiliktir. Bu arada, mürettebat konaklaması iki kabinde üç kişiliktir.

Bu gelişmeler stüdyonun Icaria adlı 85 metrelik süper yat konseptini ortaya çıkarmasından sonra geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat