Motoryat

Liebowitz & Partners, 63 metrelik kaşif konsepti EXO’yu tanıttı

0

İngiltere merkezli stüdyo Liebowitz & Partners, EXO adlı 5000 deniz mili menzile sahip tam deplasmanlı 63 metrelik bir gezgin yat konseptini tanıttı.

Stüdyoya göre EXO, “büyüleyici ve etkili ve pratik bir hizmet düzenlemesini bir arada içeren 1300 Groston iç mekana sahip çelik bir gövde ve alüminyum üst yapıya sahip. Süper yatın içi, dışından ayrılamaz. Stüdyo, mekan ve form uyum içinde akmalı” dedi.

Ana salon, “çağdaş, havadar bir his” sunuyor ve yaşam alanını en üst düzeye çıkarmak için yan girişlere sahip ve bir mutfak kıç tarafına açılıyor. Stüdyo, tasarımı “mahremiyete dayalı” olan ana süitin ön bölüme oturduğunu söyledi. Kabin, “zengin malzemeler” içeren “hafif, nötr bir palete” sahip. Alt güvertede toplam 12 kişilik konaklama sağlayan dört ilave kamara bulunuyor.

Teknedeki temel olanaklar arasında açık havada yemek yeme çardağı, salon ve ön güvertede jakuzi bulunurken, üst güvertede bir spor salonunun yanı sıra gökyüzü salonunda ikinci bir yemek alanı bulunuyor. Süper yatın diğer bölümlerinde, 10,4 metrelik bir bot ve kanolar için ana güvertenin kıç tarafında deponun üzerinde bir ıslak bar bulunuyor. Ayrıca, özel gözlem salonunda doğal hayat manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz.

İkiz CAT dizel motorlar ve 1.600 hp jeneratörlerden oluşan bir hibrit sistemle çalışan EXO, tahmini 5000 deniz mili menzile ve 16 knot azami hıza sahip. Araç içi konfor için Quantum Zero dengeleyiciler, tahrik sistemini tamamlıyor.

Süper yat EXO ile ilgili gelişmeler stüdyonun, Nisan 2021’de Commodore 57 adlı 57 metrelik bir kaşif yat konseptini ortaya çıkarmasından sonra geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat