Motoryat

Lüks günlük cruiser Nerea 24 ismini aldığı Deniz Perileri gibi görünüyor

0

Nerea 24, kompakt bir yay, büyükçe kokpit ve küçük iç mekanı ile akranları arasında benzersiz ve günlük yatlar için yeni bir tasarım trendi oluşturabilir. Bir deniz perisinden sonra sadece İtalyan bir cep yatına bu isim verilebilirdi. Nerea 24, şık bir günlük kruvazörden çok daha fazlasını sunuyor. Tasarımı akıllı, fonksiyonel ve göze hoş geliyor.

“Gündüz kruvazörü” terimi bir oksimoron gibi geliyor, ancak kategori son beş yıl içinde tekne sahipleri arasında popüler hale geldi. 80’li ve 90’lı yılların aksine, bugünün teknecilerinin konaklama için büyük, yakıt harcayan bir kruvazör istemeleri gerekmiyor. Birçoğu hala konfor ve kabin alanı sunan, ancak büyüklüğü olmayan daha küçük günlük kruvazörleri tercih ediyor.

Nerea 24, üst düzey bir kruvazörün estetiğini ve lüksünü bir günlük teknenin hızlı gövdesi ve küçük iç mekanı ile birleştirmeyi başarıyor.

Geçen sene markayı piyasaya süren Dario Messina, “Bu boyutun pazara üçlü bir amaç sunabileceğini düşündüm” diyor. Okyanusta veya göllerde, bu tekneleri demirleyebilecekleri küçük rıhtımları olan birçok villa sahibi bulunuyor. Diğer bir amacı ise, kalite uyum ve bitiminin de gösterdiği gibi bir süper yat ihalesi olması. Messina, “24’ü, aynı kalite ve üstün yüzey kalitesiyle süper yatla aynı üst düzey görünüme sahip olacak şekilde tasarladık. Ayrıca kasıtlı olarak düşük profilli bir profil verdik, böylece süper yat garajına kolayca girebildik.” dedi.

Messina’nın ilginç bir geçmişi var. Sicilya’da doğdu ve daha sonra Ferretti Group’un performans markası Pershing Yachts için yıllarca kuzeye taşındı. Orada sadece tekne yapımı ticaretini değil Pershing’in eşsiz moda anlayışını öğrendi. Mitoloji aşığı Messina’nın birincil şirketi Jason ve Argonauts’un adını taşıyan Argo Marine’di. Başlangıç ​​botu markası Nerea, Nereus ve Yunan deniz tanrısı Poseidon’un alayının bir parçası olan 50 deniz perisi kızından geliyor. Messina, “Adı aslında bir dizi tekne için uygun görünen “su akışı”anlamına geliyor.

50 deniz perisi gibi, Nerea 24 de, çeşitli kumaşlar, deriler ve özel bir yüzey kullanarak, gövde, döşeme ve iç mekan dahil olmak üzere hem iç hem de dış kısımda, sahibinin birden fazla renk veya malzemeden seçimiyle özelleştirilebiliyor. Teknenin dış yüzeyinde Güneş veya tuzlu sudan bozulmaya izin vermeden üst düzey bir görünüm sağlayan Oltremateria malzemesi kullanılıyor.

Nerea 24, saatte 40 millik maksimum hız sağlayan 260 beygirlik Volvo Penta D4 motora sahip alternatif olarak ise saatte 46 millik maksimum hıza çıkabilen 300 beygirlik bir dizel motor tercih edilebiliyor.

Messina, markanın büyümesi için Güney Avrupa’ya odaklanıyor ve bu yıl daha sonra piyasaya sürülecek 50 feet altı iki yeni model de buna dahil. Deniz perileri dolaşımda olacağından, önümüzdeki birkaç yıl içinde Nerea’yı Amerikan sularında görmek ise hiç şaşırtıcı olmayacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat