Motoryat

Mangusta 165 REV’in ilk ünitesi İtalya’da suya çarptı

0

Overmarine Group markası olan Mangusta, 50 metrelik Mangusta 165 REV’in lansmanı ile Mangusta Maxi Open REV serisinin yeni amiral gemisini memnuniyetle karşıladı.

Yeni model 25 Temmuz tarihinde tersanenin Viareggio tesislerinde piyasaya sürüldü.

Grubun CEO’su Maurizio Balducci yaptığı açıklamada; “Mangusta 165 REV’in bu ilk ünitesinin lansmanını yatın sahibi, ailesi ve yapımında yer alan tüm ekiple birlikte kutlamaktan gurur duyuyorum. Bugün, bu lansmanla, tersanemizin tarihinde yeni ve önemli bir sayfa yazdığımıza inanıyorum” dedi. Balducci, “şu anda yaşadığımız zorlu zamanların neden olduğu gecikmelerle” mücadele etmek için “yorulmadan” çalışan tüm taraflara teşekkür etti ve ekledi.

Yat, mühendis Nicola Onori başkanlığındaki tersanenin Mühendislik Departmanından, beğenilen stüdyo Lobanov Design ile işbirliği içinde, kompozit olarak inşa edildi.

Mangusta 165 REV, 2007’den beri 12 adet teslim edilen en çok satan model olan önceki Mangusta 165’in başarısının üzerine inşa edilmiş. Bununla birlikte, yeni model tasarım ve düzende birkaç önemli değişiklik içermekte. En önemlisi, yeni model kıç tarafına sıkıştırılmış cömert bir beach club ile donatılmış. Cabrio bir spor araba gibi açılan bir kapının arkasına gizlenmiş, suya bakan tam donanımlı bir deniz salonu olarak tasarlandı.

Yatın ince profilinin 1930’ların sportif arabalarına paralellik gösterdiği dış kısımda otomotivden ilham alan unsurlar bulunuyor. Hızlı silueti, panoramik manzaralar sunan tavandan tabana pencerelerle çevrili ana güvertedeki 92 metrekarelik tam kirişli tekne sahibi süiti de dahil olmak üzere etkileyici hacimleri gizliyor. Dört veya beş kamarayı içerecek şekilde yapılandırılabilen konuk konaklama biriminin geri kalanı alt güvertede yer alıyor.

Yatta salonda, iç ve dış alanlar arasında sorunsuz bir bağlantı oluşturan katlanır balkonların yanı sıra büyük pencereler de bulunuyor. Yat diğer bölümlerinde, bolca dinlenme alanı olan büyük bir güneşlenme terası ile taçlandırılmış ve bu modelde biri güneşlenme terasında, diğeri ön güvertede olmak üzere bir çift havuz bulunuyor.

Mangusta 165 REV, onu maksimum 34 knot hıza çıkarmak için dört Kongsberg-Kamewa su jeti ile birleştirilmiş dört Rolls Royce 2600 HP motorla çalışıyor.

İlk ünite Monaco Yacht Show’da görücüye çıkacak. Satışa sunulan bir sonraki Mangusta 165 REV yatı, 2023 yazında teslimata hazır olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat