Motoryat

Oceanfast’in 48 metrelik lüks yatı Big Sky satılığa çıktı

0

Avustralyalı tersane Oceanfast’in 2010 yılında ürettiği, eski adıyla Australis, son adıyla Big Sky’ın sahibi tarafından satış listesine konulduğu açıklandı. Oceanfast’in iç ve dış tasarımını kendi ekibi tarafından yaptığı yat, 2019 yılının Temmuz ayında Lauderdale Marine Center firması tarafından Florida’da elden geçerek daha modern bir hale kavuşmuştu.

2019’da dış tasarımı değişen yatın 2018’de de komple iç tasarımı elden geçirilmişti. En tepesinde gökyüzü güvertesi bulunan ve üstü tamamen açık olan bu güvertenin yanı sıra Big Sky’da toplam 3 güverte yer alıyor. En üst güvertesinde dinlenme alanının yanı sıra bir de jakuzi bulunuyor.

Yine güvertesinde oturma alanları, açık hava barı gibi detayların bulunduğu yatın iç mekanı da oldukça lüks ve konforlu tasarlanmış. Özellikle lobi ve oturma alanı, yemek bölümüyle birleştirilerek tek odada çok ferah bir iç mekan sunuyor.

Toplamda dört odasında çocuklar dahil 11 kişilik konaklama imkanı bulunan yatın 10 kişilik de görevli kapasitesi bulunuyor. İki MTU 10V 2000 M72 motoruyla motor başına 1207 hp güç üreten Big Sky, 16 knot hıza ulaşabilirken rahat seyrini 12 knot hızda gerçekleştiriyor.

Big Sky’ın satış fiyatı 11 milyon 627 bin euro olarak belirlenmiş.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat